Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudom hirtelen, hogy...

Nem tudom hirtelen, hogy melyik fokozat hol van az autóban, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Tanulóvezető vagyok, hogy küszöböljem ki, hogy vezetés közben nagy hirtelenjében nem is tudom melyik sebességi fokozat hol található. Amúgy simán tudom, csak hirtelen nem ugrik be vagy nem tudom. A másik necces pedig amikor úgy kell visszaváltani, hogy hagyok ki sebességi fokozatot. Pl. 4-ből 2-be.

2019. ápr. 16. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlattal. Ha meg nagyon nem megy akkor lefotózod és memorizálod.
2019. ápr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlással menni fog majd. Első órán emlékszem tanpályán vezettem, csak 1-2-3 között kellett váltani egyesével, mégis nagyon béna voltam, el se tudtam képzelni, hogy ez nekem valaha rutinból fog jönni magától. Aztán a 15-20. óra körül már gondolkodnom se kellett semmin, rá lehet érezni. Szerintem a városi vezetés a legalkalmasabb a gyakorlásra amúgy, engem az oktatóm az elején mindig olyan helyeken vitt, ahol rengetegszer kellett megállni, visszakapcsolni, aztán gyorsítani egészen 4-esig, majd kanyar vissza 2-esbe stb..🙂
2019. ápr. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Ne haragudj, de egy ilyen rémegyszerű sémát sem tudsz megtanulni egyből, akkor sosem fog jól menni a vezetés.
2019. ápr. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 veterán vas ***** válasza:

Kb. olyan szintű "tudás" szükséges hozzá, mint a hüvelyk/mutató/középső/gyűrűs/kisujj megkülönböztetéséhez vagy mint a 12 hónap felsorolásához. Pedig az utóbbiból kétszer annyi van, mint az autó fokozatainak száma, mégis föl tudod sorolni, talán még a helyes sorrendet sem téveszted el. ;)

Szóval, olyan 8-10 éves kortól elvárás az ilyesmi.


(legrosszabb esetben, ránézel a kar állására)

2019. ápr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy olyan haj, de nagy bajt nem tudsz csinálni, ha nem a megfelelő fokozatba kapcsolod. Csak egyet jegyezz meg; az ötödikkel szemben az R betű nem rakéta üzemmódot jelent.
2019. ápr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az első órán nem ment nekem sem. Itthon rájöttem onnantól ment. Már már értem és érzem na meg hallom mikor kell váltani. Múlt péntekig semmi gond nem volt... Azóta előfordul néha, hogy álló helyzetből való elinduláskor 3 ast rakok véletlenül. Nem tudom mi lett. Eddig ment. Holnap megpróbálom, hogy minden megálláskor kiteszem üresbe. Ha pl 3-assal vagy 4- essel állok meg, nem vagánykodom, h egyből egyest rakok, hanem biztos ami biztos kirakom üresbe. De még ha kettesben vagyok és úgy állok meg akkor is.


A kanyarodással is így volt. Eleinte gyors volt 2 esben kanyarodni, aztán elhatároztam h. a következő órán csakazért is minden kanyart 1 essel veszek be. És figyeltem rá nagyon. Aztán ennyi elég volt, hogy 2 essel tudjak kanyarodni.

2020. febr. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 veterán vas ***** válasza:

Kedves előttem szóló, bizonyára a jó szándékú segíteni akarás vezérelt, de ilyet akkor se írj!

Az általad említett "most már tudok kettesben kanyarodni" gondolat, sajnos hibás.

Nincs ilyen séma, hogy kettesben/vagy akár hanyadikban) KELL kanyarodni.

Fogalmunk nincs, hogy amelyik kanyarra Te gondolsz, az csak egy szélesen forduló enyhe ív, valahol a nyilt országúton, vagy egy visszafordító hajtű egy szűk hegyi szerpentinen. Ahogy azt sem tudjuk, hogy előtt milyen hosszú az egyenes.... Lehet, hogy legmagasabb fokozatba érkezel 100 fölött és elég csak elemelni a gázt, akkor is gond nélkül befordulsz, de az is lehet, hogy közvetlenül egy lámpás kereszteződés után kanyarodsz egy szűk mellékutcába, ahol ráadásul zebra is van, vagyis még az első fokozat is soknak tűnik az araszolás miatt, hisz bármikor bele kell állni a fékbe.

Szóval, csak óvatosan a sémákban való gondolkodással.

Az autóvezetés nem sablonok automatikus alkalmazása, sokkal inkább improvizálás.

2020. febr. 21. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nem E30 M3-ad, vagy F40-es Ferrarid van akkor minden autóban ugyanaz a séma, ha egy egyszerű H váltót nem tudsz megjegyezni akkor ott mással is lesz baj.
2020. febr. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!