Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alacsony Olajnyomás visszajelz...

Alacsony Olajnyomás visszajelző felvillant, lehet baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok mai nap lámpánál állva véletlen úgy indultam hogy leugrottam a kuplungról és egy pillanatra a fedélzeti számítógép ki írt valami oil pressure low ot, ami tudtommal azt jelenti hogy alacsony az olajnyomás. Ezt egy másodpercre írta ki és utána el is tűnt, se check engine semmi nem világít. Mentem ma vele legalább 30-40km et nagyobb tempóval is. Szerintetek lehet valami baj, vagy valami volt az érintkezéssel, amikor véletlen leugrottam a kuplunról? Hirtelen megugrott az autó és abban a pillanatban írta ki. Alfa Romeo 147 ről van szó.

Tudtommal ha alacsony az olajnyomás és közlekednek vele akkor kuka is lehet a motor pár km alatt.



#olajnyomás #alacsony olajnyomás #alfa romeo olajnyomás #olajnyomás visszajelző
2019. ápr. 17. 23:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Hirtelen lecsökkent a fordulatszám és ezért jelzett a lámpa. Teljesrn normális dolog, viszont ellenőrizd az olajszintet. Ha nem tudod hogy kell kérd meg a benzinkutast! Ha kevés akkor tölts, vagy töltess bele amennyi kell megfelelő olajból. Selena típusból.
2019. ápr. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem, hogy rögtön megálltam ellenőrizni az olajszintet, és mivel meleg is volt az olaj ezért full on volt a nivópálca jelzőjén. Remélem tényleg csak az miatt volt hogy hirtelen leugrott a fordulatszám.

Köszönöm a válaszod!

2019. ápr. 17. 23:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Ettől nem lesz semmi baja.
2019. ápr. 18. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért az alacsony olajnyomás nem csinál pár km alatt kukás motort. Ha nincs olaj, az esetleg. De a 147-es olajpumpája nem szokott jellemzően tönkre menni, ezért ahogy írták, ha az olajszint OK, akkor nem lesz baj. ha pedig haldoklik a pumpád, onnan lehet sejteni, hogy bizonyos fordulatokon be fog jelezni az olajlámpa, fel-felvillan.
2019. ápr. 18. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Ment mindenkinek a zöld!
2019. ápr. 18. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!