Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3 hónap után megint letilt a...

3 hónap után megint letilt a tdi autó, ismét a változó geometriás turbó lehet az ok?

Figyelt kérdés

Nem rég lett kitisztítva a turbó (1.9 afn motorkofú tdi)


Történt tegnap, hogy 35 liter lett a fogyasztása, jó, bevallom résolajcső elszakadt és ömlött a gázolaj, nem figyeltem, sötét volt meg a kormány is úgy áll, hogy nem látom tőle a üa. szintjelző sárga jelét, meg késésbe voltam.


Trélerel haza is jöttünk ma, aztán csak egy 400 forintos cső lett a baja. Mindegy, én akartam dízelt, így jártam.


Nade! Hazafele nem nagyon akart menni, megtorpant, felfigyeltem előtte arra, hogy az üa. cső levegős, igen, mert pár deci gázolaj maradt benne, aztán kannából hoztam neki naftát. Gondoltam az a baja, hazamentem, megnéztem újra és akkor már nem volt levegős, de nem is érdekelt, drága és rossz napom volt, rávágtam a motorháztetőt, elmondtam mindennek a kocsit és mentem alukákni.


Most felkeltem, ezért.. nem hagy nyugodni , megint rá kell költeni erre a vacakra turbó tisztítás árát? Holnap megyek vele, csak pár nyugtató kommentet szeretnék.


Rossz érzés amikor 7 személyes autót akar a fiatal és ilyet vesz, nem egy dögös sport autót, valami frankó leölhetetlen benzinest, helyette hallgat a gonoszra és vesz egy VAG tdi-t..


Seat Alhambra amúgy a gonosz, eddig Hambra volt a beceneve, de úgy érzem szárhambra lesz és én azt nem akarom, főlen nem a fosvágen konszern nevet említeni.


Rettegek!


2019. ápr. 18. 22:14
 1/8 A kérdező kommentje:
Hosszú lett. Bocs, ha fáradt vagyok sokat írok/beszélek.
2019. ápr. 18. 22:15
 2/8 anonim ***** válasza:

Most saját lábán mrnt haza vagy tréleren?

Mivan?

Kiömlött a dízel a résolajcsövön és turbó problémás????

Hazavontattad aztán meg hazamentél vele?

He

Essünk neki mégeccer mit akarsz.

Mert egyenlőre leírtad a kínod, amiből semmi sem derül ki.

2019. ápr. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ennyi erővel egy belső takarítást is csinálhatsz az autón, ugyanannyit fog érni, mint egy ismételt turbó-tisztítás.

Tudod, ha szétszakadt a nadrágod, kevés, ha bevágod a mosógépbe egy 20 perces gyorsmosásra, attól az még szakadt marad. :-)

2019. ápr. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Fáradt voltam , aludtam a kérdés után vagy 14 órát, bocs.


Lényeg, 3 hónapja volt turbó tisztítása.


Most megint letilt, akkor a turbó volt a ludas, most pedig nem volt vele baj míg nem volt ez a résolajcsöves izé.


Autómentő elvitte a szerelőhöz - megcsinálta-, és amikor hazafele mentem akkor tiltott le, ma is csinálta. Mentem , próbáltam elkerülőn ( autóút ) , és egy 90-el haladó autót fél perc alatt előztem meg, pedig padlógázon nyomtam mert már jöttek szemből, épp befértem.


4. bekezdés egyébként már a szerviz utáni jelenséget írja le. :)

2019. ápr. 19. 22:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Ki kell olvasni.

Amire tippelek, de tényleg tipp, semmit se vegyél biztosra.


A kifolyt gázolaj esetleg elektromos problémát okoz.

Esetleg vedd le fél órára az akkusarut.

Ahogy fogyott az u.a. úgy az ac felszívhatta az általában u.a. tetején lévő mocskot, ami duguláshoz vezetett.

2019. ápr. 20. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Geometriát tudod ellenőrizni kézzel is, szépen kell járnia. Ha letapadt meg lehet mozgatni 14-es kulccsal, ha nincs nagyon elkoxolódva akkor elég néha hozzányúlni áttmozgatni és egy ideig megint jó lesz. Bár ha volt tisztítva akkor nem tartom valószínűnek, hogy 3 hónap alatt elkoxolódott. Én hét közben sokszor csak 10km-re használok Octaviát szintén TDI de hétvégén mindig minimum 150-200 km és akkor szépen meg is hajtom. Ezt így látatlanba nehéz megmondani, ki kell olvasni a hibakódot. Diagnosztika többet mond majd.
2019. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Háát, sajna a kérdező (én) rövid távra is használja az autót, posta, munkahely, tesco nincs egymástól messze, de ha van cucc, azt jó bele tenni a csomi tartóba..


Annyi biztos, hogy ha turbó lesz a ludas megy szépen eladó sorba. :/ szinte új a tuebó, mondta a szerelő.

2019. ápr. 20. 22:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Olvassátok ki, néha érdemes lenne elvinni hosszabb útra, pályára akkor nem lenne vele gond. Egy motor sem tolerálja a rövid utakat, legjobban a szívóbenzin bírja.
2019. ápr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!