Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt téli gumiabroncsokat...

Használt téli gumiabroncsokat tényleg veszélyes venni?

Figyelt kérdés

Sokhelyen írják, hogy hamisítják javítgatják ügyeskednek velük. Mi lehet ebből igaz?


[link]



2019. ápr. 19. 14:00
1 2
 1/11 anonim válasza:
24%
Igen.
2019. ápr. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a válasz nem egyértelmű.

Kocsit eladtam, van 1 garnitura 1 telet (keveset) futott téli gumim, ami eladó.

Rosszabb, balesetveszélyesebb, mint 2 évet raktárban pihent új?

Amúgy elég nagy a felhajtás ez ügyben, ami a gumisoknak (gyártóknak) üzlet, lehet túltolják.

De épp ők mondják azt is, ha 3 évig raktárban állt, akkor nyugodtan megveheted, mert nem öregszik ám!

Na akkor válogasd ki az igazat....

2019. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Semmilyen gumit nem vennék használtan. Ha pedig annyira spórolós valaki, többet ér egy jobb 4 évszakos garnitúra 4 évre. Azt a pár havas napot ki lehet bírni télen azzal is.
2019. ápr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Túl tolják , túl lihegik ezt az egész gumi ügyet, csak azért mert van benne jó sok pénz.
2019. ápr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

azért az tényleg nem mind1, hogy milyen használt. mert az egy szezont futott, 1 éves gumi azért nem kukás...


én viszont például annó úgy vettem az autómat 2 éve, hogy eleinte nyári gumival árulták, és úgy október után "téliesítették" a hirdetésben...végül ez annyit takart, hogy tengelyenként eltérő 4 és 5 éves használt, de jó mintázatú téligumit alárakott az elmés kereskedő...nyilván nem akart ő olyan sokat rákölteni, dehát ősszel, nyári gumival nehezebb eladni ugye az autót...:D


az volt az első, hogy lecseréltem őket, voltak rajta enyhe hajszálrepedések mind a négyen...


meg emellett ott van a javított is...azt meg azért ki tudja az ember szúrni, nem lehet teljesen eltüntetni, ha mondjuk volt egy defekt javítva rajta...gumisok állítják, hogy megbízható egy olyan foltozás...hát én olyan gumit tuti nem vennék, még ha csak fél-1 éves lenne...

2019. ápr. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Tavaly vettem 5 éves használt téligumi garnitúrát. Állítólag 2 szezont futott, a tüskék még látszanak, annyira keveset ment. A mintázat jó, rugalmassága jó, nem félrekopott hulladék. A tavalyi friss hó fogott ki rajta egyedül, de akkor vadi új gumival is necces közlekedni. Az összes többi útviszonyon megállta a helyét. 20ezret adtam érte, még néhány szezon előtte áll. Jobban járok ezzel, mint az újjal, mert annyit nem megyek vele, hogy igazán lekopjon a mintázat, hamarabb kimerevedik az évek alatt. Jártam régebben tizenéves jó mintázatú, de kikeményedett téligumival céges autón. Nem sokat ért.
2019. ápr. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

megéri használtgumit venni


de csak ha jó állapotú, és nem régi.


Általában nagy méretű gumikból érdemes egy premium márka használt abroncsát megvenni, sokat lehet sporolni.

De kis méreteknél teljesen el kell felejteni a használt gumit, mert a kis méretű új gumik annyira alacsony áron vannak hogy mindenképp olcsóbb az új mint a használt.


Csak 1-2 példa...

175/70/14 es gumi(pl:swift) újonan van 10 ezerért, ha használtat veszel az is van vagy 6-7000. azért a 3 ezerért nagyon nem éri meg sporolni az új gumin

de valami komoly méretnél már 10 ezreket is lehet akár sporolni.

Nem mindegy hogy 50 ezer ért veszel új gumit/db vagy 15 ért veszel alig használtat.

Vagyis ha jó állapotú akkor lehet venni használt gumit is.

2019. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem de nezni kell a korat, allapotat es melyseget.
2019. ápr. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tengernyi választ!


Miről lehet kiszúrni külsőre ha a használt gumi rossz állapotú vagy hibás? Sajnos soha nem vettem még használt abroncsokat...

2019. ápr. 20. 07:27
 10/11 anonim ***** válasza:

Pl. ellenőrzöd a DOT számot. Youtubeon fenn van, hogy kell. 5-6 évnél idősebbet nem nagyon érdemes venni, ha nem sokat mész vele.


Megnézed a mintázat mélységét. Youtube dettó.


Megnyomkodod a mintázatot, mennyire rugalmas. Ha nagyon kemény, nem érdemes megvenni még akkor se, ha jó a minta.


A félrekopott azt jelenti, hogy a rossz futómű miatt a futófelület egyik széle kopottabb, mint a másik. Azaz kuka.


Repedezett, szakadt gumi szintén kuka, de azoknak a gyártása is általában 10+ év.

2019. ápr. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!