Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire számított jó motorker...

Mennyire számított jó motorkerékpárnak a Cezet 125-ös a maga korában?

Figyelt kérdés
Első veteránmotor lenne, találtam egy szép, megkímélt példányt. Szocimotorok közül nekem csak Simsonom volt, szerettem. A Cezetre nem igazán emlékszem, volt valamilyen konstrukciós hibája? Megoldható manapság az alkatrészellátása?

2019. ápr. 20. 20:07
 1/5 anonim ***** válasza:

- Mennyire számított jó motorkerékpárnak a Cezet 125-ös a maga korában?

- Semennyire.


Akkoriban a kelet-német motorok (Simson, MZ, ETZ) voltak a slágerlistások, azokat nem is lehetett raktárkészletről kapni, csak előjegyzés után várólirtásáról... ennek ellenére inkább vártak a motorra, hiába állt ott a kirakatban valamelyik szovjet, vagy csehszlovák csoda.

Pláne nem volt menő a 125-ös kategória, akkoriban, ha valaki "nagy motort" akart, az minimum 250-est jelentett.


A veteránozásnál amúgy sem az számít, hogy egykor milyen volt a megítélése, hanem az, hogy most milyen lehet.

Egy ritka darab ilyen szempontból nagyobb becsben van tartva, más kérdés, hogy mennyibe kerül azt felújítani, OT rendszámhoz kevés, az, hogy guruljon valahogy.

Ma már egy IZS-nek is van értéke, holott, amikor behozták azokat, a kezdeti rácsodálkozás után gyorsan hidegrázást kaptak tőle a motorosok - impozáns darabok, amit igen nehéz volt tologatni a lerobbanások után .

A

Jawa motorok közül a Babetta volt népszerű, a többi nem igazán.

Mondjuk a Mustang már megjelenésében sem volt szép, de voltak egész pofásan kinéző Jawak, mégis inkább MZ-t, ETZ-t akartak az emberek.

Mostanság már más az értékrend, de egy veterán motorral nem rendszeres használatra kell tervezni.

2019. ápr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ez lenne a szóbanforgó motorkerékpár: [link]


Nem rendszeres használatra kell, csak alkalomadtán gurulni vele egy jót. Felejtős lenne a dolog?

2019. ápr. 20. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem voltak rosszak ezek sem meg a Jávák sem.

Ez elég jónak nézki.

2019. ápr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Azt egy szóval sem írtam, hogy felejtős, sőt azt írtam, hogy mára megfordult a régi trend, egy Cezet lehet érdekesebb, mint egy ETZ, de egyik sem napi használatra való, ezeket a régi motorokhoz régen is hozzá tartozott a szerelés, ami az évtizedek múlásával nem javulni szokott.

Azt kell tisztába tenned, hogy neked mi a célod egy öreg motorral, nem mindegy, hogy a lakóhely környékén használnád, vagy alkalmanként hosszabb túrára indulnál vele... utóbbi esetén kell a megfelelő műszaki segítség lehetősége.

Illetve, ha csak "sima utcai" motorozásra kell valami, akkor talán vannak fiatalabb motorok is a használt piacon, ez már veterán korban van.

2019. ápr. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem direkt veterán gép kell, írtam is a kérdésben. :) Hát azért időnként mennék vele 100-150 kilométert. Simsonból kiindulva tudok állítani gyújtást, meg karbit tisztítani. Mást nem igazán kellett vele csinálni.
2019. ápr. 20. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!