Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » OT vizsga kapcsán. Úgy hallott...

Anti paladin kérdése:

OT vizsga kapcsán. Úgy hallottam, kiköthetik egy évben mennyit mehet egy sikeres OT vizsgáztatás után a jármű. Átnéztem a mavamsz honlapját de nem találtam erre vonatkozó infót. Ez egy létező dolog egyáltalán és ha igen hol találhatok róla infót?

Figyelt kérdés

2019. ápr. 21. 17:13
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

Egyelőre hazánkban nincs korlátozás a múzeális gépjárművek éves kilométerfutására.

Nem is nagyon lehetne ellenőrizni, hiszen azokban aztán pláne nem kunszt a visszatekerés.

2019. ápr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen megkötés, soha nem is volt.
2019. ápr. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én is furcsálltam és mivel semmit nem értek a témához ezért itt is feltettem a kérdést hátha kiderül valami. Azon túl, hogy valszeg valami oltári hülyeségbe futottam bele.

2019. ápr. 21. 18:08
 4/10 anonim ***** válasza:
Hivatalosan semmiképpen sincs ilyen szabály, de elképzelhető, hogy tényleg korlátozzák titokban. Ugyanis extrém szigorú a vizsga, túlzás az egész, mintha az lenne a cél, hogy minél kevesebb OT autó legyen. Mondjuk ennek van egy olyan előnye is, hogy az OT autónak növeli az értékét.
2019. ápr. 21. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a kis bor beütött, nem kéne már a gyakorin lógnom :)) Félreértelmeztem a kérdést, bocs. Kilóméter korlát sincs, annyit mész amennyit akarsz.
2019. ápr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#1, ezt alátámasztom. :D

Sokszor volt az ölemben az IFA kilométeróra darabokban, bár én nem vissza, hanem előre tekertem, alkalmanként úgy 1-2 ezer kilométert. :D

2019. ápr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, nem is lehetne ellenőrízni.
2019. ápr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
vannak olyan gépjármű biztosítások, amiknél elvileg előírják, hogy egy évben nem mehet 5 ezer (?) kmnél többet. De egyrészt ez a biztosítás annyira nem is olcsó, másrészt ez csak egy opció. Aminél meg van kötve a km futás, pontosabban a használat, az pl. a P rendszám.
2019. ápr. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 veterán vas ***** válasza:

Az OT-s autók km-futás korlátozása nem egyéb, mint egy ostoba "urban legend". :(

Ha lenne egy ilyen oldtimerem, ugyan ki 'szabályozná" hogy hol mikor, hányszor használjam?

Mi van, ha pl. kedvem és pénzem lenne elindulni a Peking-Párizs rallyen?

/csak úgy mondom, kb. 15000 km a táv/ ;)

2019. ápr. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm.
2019. ápr. 22. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!