Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítvánnyal...

B kategóriás jogosítvánnyal vezethetek 50 ccm-es VÁLTÓS motort?

Figyelt kérdés
És ha igen, akkor erre is vonatkozik-e a 45 km/h-ás végsebesség, és ugyanazok a papírok, biztosítás stb. kell-e mint a robogóknál?

2019. ápr. 21. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van B kategóriád akkor erre tudod a választ. Igen lehet. Egy biztosítás kell csak rá, és nem 45 hanem 40-el mehet.
2019. ápr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem, még nincs jogsim, egy év múlva lehetne. A robogó maximális végsebessége elég érdekes több oldalt is megnéztem valahol azt írják, hogy 45 km/h, máshol meg ezt: "AM" kategóriás jogosítvány - Olyan két-, három- vagy négykerekű jármű, melyet max. 50 cm3-es belső égésű motor vagy max. 4 kW teljesítményű egyéb motor hajt, tervezési végsebessége max. 45 km/h és saját tömege legfeljebb 350 kg. Úgyhogy majd ha tanulom KRESZ-en akkor tisztázódik, bár a használtpiacon a kismotorok elég jelentős részébeől kiszedik a folytást, erősebb motoroknál egy kis tuningal akár 80-100 km/h-ás végsebességre is szert tehetnek, amit én nem támogatok, hisz a futóművük nem ekkora sebességre van tervezve.
2019. ápr. 21. 19:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ez mind igaz. A fékek sem ekkora sebességhez vannak tervezve. Jelenleg mindenhol 40 et oktatnak segédmotorra.
2019. ápr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Maga a motor max sebessége 45 lehet. (A valóságban szinte mindegyik tud többel menni.)


Viszont a kresz csak 40-et enged közúton.

2019. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4-es Jól írta.


Szerintem nem fogsz találni olyan motor/robogót ami 50-es és még fojtott.


Mondjuk nem is hallottam még olyanról hogy ellenőrzik.

2019. ápr. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És az nem baj hogy váltós, és nem autómata? Csak mert az AM kategóriánál ha autómatán vizsgázól akkor csak olyannal közlekedhetsz, de ha váltóssal akkor mindkettővel. A 'B' jogosítványnál ez nem probléma?
2019. ápr. 22. 13:18
 7/7 anonim válasza:
Attól függ, hogy milyen a B kategóriás jogsid. Mert lehet belőle váltósat, és autómatát is csinálni.
2019. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!