Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Polo IV 1.4 Comfortline-nal...

VW Polo IV 1.4 Comfortline-nal kapcsolatban valakinek van tapasztalata, véleménye?

Figyelt kérdés
Keresgéltem a neten, találtam használtan egy 2006-os évjáratú, benzines, elvileg 80 LE-s VW-t. 1,2 milláért kínálják, ha hinni lehet a tulajnak, akkor 200 000 km van benne. Az autó adatlapján az olvasható, hogy normális állapotú, folyamatosan karbantartották, 2. tulajtól van (egy hölgy árulja), és felnin lévő téli gumik is járnának hozzá. Annyi plusz infó van, hogy a kocsinak van valami kis szépséghibája, hogy ez mit takar pontosan, azt nem tudom (nyilván ha komolyabban fog érdekelni a dolog, akkor rákérdezek). Két kérdésem lenne a leírtakkal kapcsolatban: 1. Az ár-érték arány jónak mondható-e? 2. Milyen tapasztalataitok vannak ezzel a típussal (aki használta)? Megbízhatóság, fogyasztás, csomagtér mérete, kényelem, gyorsulás stb., milyenek a fenntartási költségek, alkatrészek mennyire könnyen kaphatóak hozzá, bármi jöhet. Nyilván tudom, hogy minden egyes autó és tulajdonos más és más, nekem most Skoda Fabiám van, de a tapasztalataim nagyon rosszak, miközben mások meg csodálkoznak, hogy nekik semmi bajuk a Fabiájukkal, de azért hátha van egy "általános" vélemény egy ilyen VW-ről. Előre is köszönöm, ha bárki tud mondani valamilyen hasznos infót.
2019. ápr. 21. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Pont egy 2006-os, 1.4 Polonk van, 197000 korul vagyok kilometerbe atszamolva. Olyan 145000 ota van nalunk, 2 eve, atlagnal kicsit tobbet van hasznalva. Kenyelmes kis auto, szerencsere a megbizhatosaggal sincs gondunk. Fogyasztas 6 es 9 kozott mozog hasznalattol fuggoen. Csomagter nem oriasi, 2 embernek szerintem megteszi, tobb embernel mar en nem ajanlanam. Az ar nekem nagyon soknak tunik, foleg hogy ezt ha jo allapotban is fogod ki, mostmar egyre tobbet fog kelleni kolteni ra csak a kotelezok miatt + mar nagyobb a valoszinuseg valami meglepetes koltsegnek is.
2019. ápr. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Hát az a helyzet, hogy a mostani Fabiát is lassan 4 éve vettem (2005-ös évjárat), 1,1 M-ért, de erre is rengeteget kellett költenem, már gyakorlatilag az első éven, pedig egy alig 10 éves és állítólag viszonylag megkímélt autónál szerintem nem lett volna szabad pl. olyannak bekövetkeznie, hogy minden ok nélkül elszáll a két első biztonsági öv, vagy hogy egyszer indul az autó, másszor nem. És még lehetne sorolni, úgy irigylem azokat, akik mondják, hogy nekik alig van bajuk az autójukkal, ezzel meg minden nyavalya megtörténik. Megmondom őszintén, hogy nekem már elegem van a mostani kocsinkból, amikor az öveket ki kellett cseréltetnem, kérdezte a szerelő, hogy nem karambolos-e a kocsi. Mondtam, hogy nem tudom, kereskedőtől vettem, de amennyi mindent kijavíttattam már rajta, és amennyi mindent még ki kellene, elgondolkodtam azon, hogy talán tényleg nagyon nem stimmel vele valami. Amennyire örültem neki, amikor megvettem, most már kb. annyira utálom, ezért is tanakodtam, hogy lecserélem, csak nem tudom, mit lenne érdemes vennem.
2019. ápr. 22. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!