Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen típusú robogót ajánlaná...

Milyen típusú robogót ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Munkába járásra keresek valami olcsóbb fenntartású robogót napi 20 km oda-vissza a munkahelyem és erre a célra szeretnék valami megbízható kis motort venni. Kínai robogók mint például a polymobil ezeket nem igazán szeretném. A szerelő ismerősöm ajánlotta az aprillia, a yamaha, és a malaguti típusú robogókat. Várom a véleményeket tanácsokat maximum 150 ezer forintig keresnék járművet

2019. ápr. 21. 23:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Sok robogoval nincs tapasztalatom, viszont egy regi munkahelyemen volt egy kis Piaggio Liberty, eszmeletlen sokat mentunk vele es nem igazan vigyazott ra senki, megis csak ment es ment.
2019. ápr. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Aprilia SR, az injektorosakat kell kerülni, az injektor ha egyszer tönkremegy, akkor drága mulatság.

Ebben az árkategóriában már lehet kifejezetten jót találni.

2019. ápr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen településen használnád? Gyakorlott robogós vagy?


Az eddigi infók alapján azt mondanám valami 2 vagy 4 ütemű 10-es kerékméret felett.


Aprilia, Piaggio, Yamaha/MBK, Kymco átalában vehetők de sok függ a kiválaszott típustól/motortól.


Aprilia Scarabeo/Piaggio Liberty teljesen jó, Yamahából Neos, Kímcoból Agility és a People lehet jó választás.


A sport/sportos robogókat én elengedném mert 150ért simán belenyúlhatsz egy kókányolt, hülyegyerek robogóba.

2019. ápr. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok gyakorlott robogós, régebben volt simsonom, rometem volt polymobil benzines bringám. Nem a száguldozás a célom a robogóval hanem normális kulturált közlekedés. Csak közúton használnám nem terepen. Az olcsó fenntartás alatt azt értem ha bármi problémája van akkor ne kerüljön sokba a javítás vagy esetleg alkatrészcsere. Ja és köszönöm a válaszokat tanácsokat mindenkinek
2019. ápr. 22. 13:48
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok gyakorlott robogós, régebben volt simsonom, rometem volt polymobil benzines bringám."


Akkor a kiskerekűeket tényleg hanyagold. Úthibán tényleg nagyot lehet esni.


"Nem a száguldozás a célom a robogóval hanem normális kulturált közlekedés."


Rendben, akkor négyütem. Mondjuk a kétüteművel sem KELL száguldozni de dinamikusabb. Városba az utóbbi jobb, főleg ha megtermett vagy.


"Az olcsó fenntartás alatt azt értem ha bármi problémája van akkor ne kerüljön sokba a javítás vagy esetleg alkatrészcsere."


A négyütemű kevesebbet eszik de többe lesz a szerviz és vérszegényebb is. A kétütemű jobban megy, nagyon eszik de olcsóbb fenntartani. Nem tudom melyik a fontosabb neked.

2019. ápr. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Napi 20km nem sok. Attól is függ milyen utakon mész. Ha sokat mész több sávos főúton ahol 70-es tábla van, vagy városon kívül, ahol 90 van, akkor valami komolyabb kétüteműt kellene nézni. Aerox, SR50, Neos, F12. Ha sok a dugo, sok a lámpa, akkor egy négyütemű injektorost vennék, igaz ahhoz nem elég a 150ezer, kéne 200, de szerelni azokat nem nagyon kell, csak szokásos kopó alkatrészeket.
2019. ápr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Több sávos főút szerencsére nincs, inkább vidékről városba járás. Legyen egy megbízható motorom ez a lényeg. A faluban pedig nem igazán kátyús az út és a szokásos útvonalamon is jó út van ahol dolgozni járok. De azért köszönöm mindenkinek a tanácsait ha más nem marad akkor marad a simson
2019. ápr. 22. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!