Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a presztízs sorrend az...

Mi a presztízs sorrend az autógyártók között?

Figyelt kérdés

Nem várom el, hogy itt valaki többszáz autómárkát írjon fel, de örülnék, ha valaki tudna legalább egy linket küldeni. Én kerestem google-n, de nem találtam összesített listát, csak nem releváns találatokat, egyéni preferenciák alapján. Én arra vagyok kíváncsi, hogy a közvélemény alapján (melyiket tartják felsőbb kategóriának, menőbbnek, jobbnak) mi a hierarchia az autógyárak között.


Ha mást nem is, annak örülnék, ha legalább ezt a néhányat sorrendbe állítanátok. Vagy ezek közül néhányat, amennyi jól esik.


Audi

Aston Martin

Bentley

BMW

Dodge

Ferrari

Ford

Honda

Jaguar

Land Rover

Lexus

Mazda

Mercedes

Nissan

Porsche

Tesla

Toyota

Volkswagen

Volvo



2019. ápr. 22. 14:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs nagyobb hülyeség ennél a presztizs dolognál, míg a közlekedés nem erről szól.
2019. ápr. 22. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A "presztízs" egy szubjektív kategória, nem is lehet épp emiatt sorrendet felállítani. Ráadásul a márkák, amiket felsoroltál, rengeteg típust lefednek. Példa: Volkswagen, nem mindegy, hogy egy Polo-ról, vagy egy Arteon-ról beszélünk. Egyéni preferenciák lehetnek, de ez olyan, mint a szépség: nem kategorizálható.
2019. ápr. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahány ember, annyi lista.

Alapvetően nálunk azonos kategóriában általánosan német, japán, francia/olasz a sorrend. De ez durva általánosítás. ÉRtelemszerűen VW előtt az Audi, mögötte a Seat/Skoda stb stb

2019. ápr. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Mercedes, Bmw, Audi, Volkswagen.
2019. ápr. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, nem is fogsz találni sosem ilyen listát. Már a 3 német nagy gyártón is társaságok gyakran képesek úgy összeveszni, mintha az életük múlna rajta.

Amúgy az én listám a 3 márkával:

Audi

Mercedes-Benz

BMW.


Az én listám is szubiektív, mert régebben esküdtem arra, hogy a BMW jobb, mint a Mercedes. Aztán rájöttem, hogy nem.

2019. ápr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!