Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Évi hány nap bérlésnél olcsóbb...

Évi hány nap bérlésnél olcsóbb fenntartani egy autót? Mennyi egy autó éves fenntartási költsége s ez milyen vételárra érvényes?

Figyelt kérdés
Egy használt Suzukira gondolok amit még érdemes megvenni. átíratás s egyéb egyszeri költségek. Utána meg a szerviz díjak egyéb rendszeres költségek, és a 2 évenkénti műszaki vizsga. A végső cél megállapítása az, hogy évi hány nap bérlésnél olcsóbb fenntartani egy autót?
2019. ápr. 23. 05:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Ez nem egy egzakt szám.

Már ott elhasal a logika, hogy változik a futásteljesítmény, a KGFB pedig nagyban függ a tulaj paramétereitől.

Ha meg olyan dolgokat is bele akarsz számolni mint a vételár járulékos költségei és az egyszeri nagyobb beruházások, mint pl. vezérlés, fék, gumik, akkor még nehezebb a helyzet. Kell egy konkrét autó, konkrét számolható ráfordításokkal, a tulaj adatai a KGFB-hez, a várható futásteljesítmény, a használat körülményei a fogyasztáshoz és még lehetne sorolni.

De még ebben sem számolt senki a váratlan kiadásokkal, meghibásodásokkal, amik vannak, hiába szög egyzerű, öreg Suzuki

2019. ápr. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Én beérném suzukisok konkrét tapasztalataival, az nem baj ha nem forintra pontosan annyi lesz az érték mint amennyi nálam lenne.

Ha monjuk hozzáteszik a konkrét adataikat, hogy mindez milyen koru hol lakó férfi vagy nő abból lehet következtetni.

esetleg a kocsijuk vételárának idejét, a kocsi teljesitményét is az átirás költségéhez szintén.


mondom az nem baj ha nem forintra nagypontosággal megadott adat még maga az ár se.

a váratlan kiakásoknak is van egy átlaga plusz minusz x e Ft

2019. ápr. 23. 08:22
 3/19 anonim ***** válasza:

Nekem az éves fix:

Biztosító 50e

Műszaki 15e/2 év

Szervíz átlag 50e / év

Sulyado talán 40e körül / év


Durván 150/év esetemben. Hasonló kategóriájú kocsit 25-20e/nap körül tudnék bérelni

2019. ápr. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

a szerviz eléggé baráti ár, de ez hány éves autó s mennyi volt a vételi ár s mikor? és még az átiratás ugy tudom 70 e Ft, igaz egyszeri.



Én napi 3000 Ft-ért tudnék alap suzukit bérelni, s ebben az esetben még a tieddel is versenyképes, 100 nap bérlésnek felelnek meg a költségeid, további 22 nap bérlés az egyszeri átiratás s a vételáradat nem tudjuk.



Ugyanakkor egy annak megfelelő suzuli ára vélhetően jóval kevesebb, ellenben a szervizköltsége nem hinnám hogy kijönne havi 50-ből...

2019. ápr. 23. 08:30
 5/19 A kérdező kommentje:
Suzuki Swift 1.0 GL -ről van amugy szó, azt adnak napi 3000-ért.
2019. ápr. 23. 08:38
 6/19 anonim ***** válasza:

1.2 millióért vettem 2.5 éve a kocsim

34000 az éves biztosításom B6 (3 éve nem csökken??)

13000 az éves teljesítmény adó (fix)

57000 volt az átírás (eredet vizsga fél áron volt)

Évi átlag 350-420000 között tankolok, 6,1 a kocsi átlag fogyasztása évi szinten

És eddig 837000 ment a karbantartásra, és ebben benne van minden: vezérlés, 2 x vizsga, 8 db prémium gumi, 17" használt alu felni, lendkerék+kuplungszett, ülésfűtés utólag, tempomat utólag, könyöktámasz gyári, általános szervizes és kopó dolgok. + chip tuning.


2003-as Golf IV-ről van szó, a Suzuki, Opel után ehhez a legolcsóbb az alkatrész, hasonló árkategóriában


Bár soknak tűnik, de meg sem közelíti egy hasonló kategóriájú új autó 2.5 év alatti értékvesztését!

2019. ápr. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Győr körül 6500/napért találtam hasonló kaliberű autót, swift van 3500-ért is, de azt inkább kihagynám.

szóval az én esetemben kb 2M/6500 =313 nap és pedig 2.5 éve hajtom, nekem nem éri meg a bérlés

2019. ápr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

# 4


Hát igen, ez egy Volvo, 4 éve van meg és eddig nagyon nagy szerencsém volt, mert gyakorlatilag semmi komolyabb nem ment benne tönkre. De simán bele lehetne nézni akár egy több százezres hibába is, akkor már nem jönne ki az évi 50 szervíz. De az autózás ilyen, kicsit lutri.


A vételára 1,5 millió volt 4 éve.


Amit amúgy még elfelejtettem, az a gumi (alsóhangon egy közepes gumiszett 80e ft) és 30-40e km-t bír, tehát évi 20.000 km-es futással számolva az további 40e forint költség.


Igen, átírás is pénz de az autófüggő, van rá kalkulátor a neten dögivel.

2019. ápr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Élethelyzetfüggő ez a szám. Például Budapesten, vagy nagyobb városokban, ha egyedül vagy, vagy nincs gyerek, nem is szükséges autó egyáltalán. Tömeggel mindenhova el lehet menni, bevásárlást házhoz is lehet rendelni, vagy a havi 1 alkalmas taxi is olcsóbb a saját autónál.

Nyaralásra elég bérelni autót, ha sok a csomag, és ott szeretnétek a környéket felfedezni.


Már egyre több helyen elérhetők a házhoz szállítós szolgáltatások, így pénzügyileg egyáltalán nem éri meg az autó fenntartása.


Kényelmi szempontból azonban sokat jelent, hogy bármikor bepattanhatsz a kocsiba, és oda mész, ahova akarsz.

2019. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Durván 150/év esetemben. Hasonló kategóriájú kocsit 25-20e/nap körül tudnék bérelni"


Ez így erős csúsztatás. Az a kocsi aminek az éves amortizació, szerviz, adók, benzin kijön 150 ezer / év na azt bérelni sem 20/nap. Hanem nagyjából 3-5e/nap.

2019. ápr. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!