Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jogosan érzem magam átverve?...

Jogosan érzem magam átverve? Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek! A sztori: Rendeltem egy szett gumit a netről viszont kiderült, hogy futózott az összes. Ez víszont sem a weboldalon, sem a számlán nem volt feltüntetve, egyszóval újként árulták. Vissza szeretném kérni a pénzem, viszont a gumikban már van kb 5 km. Ez kb pont annyira volt elég, hogy lekopjon róla néhány gumiszőr, tehát lehet látni, hogy jártam vele. Ennek ellenére visszaveszik? Vagy tudok tenni valamit, hogy kénytelenek legyenek visszaadni a pénzem?

2019. ápr. 24. 21:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Linkeld már be a weboldalt nekünk is, kíváncsiak vagyunk rá.


Jogosan érzed magad átverve, ha nem futózott új gumit rendeltél és új futózott gumit kaptál.


Ilyen esetben 14 napod van a vásárlástól történő elállástól, azonnal vissza kellett volna küldeni, nem felrakatni és kocsikázni vele.

2019. ápr. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tomket? Mert azért sokan nem csinálnak futózott gumit. Olvasd el a visszavét feltételeit. Szerintem használva már csak minőségi kifogással élhetsz.
2019. ápr. 24. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Linket nem adok, nem érzem fairnek, viszont annyit elárulok, hogy terepgumiról vám szó, nem pedig utcai gumiról. Így már meg lehet találni az oldalt.

Kedves első: valóban nem kocsikázni kellett volna, viszont nem voltam ott a kerékcserénél és az abroncsokat sem néztem meg annyira (hatalmas hiba, csak rohantam, hogy odaérjek záróra előtt). Így is toltak egy kis túlórát a srácok, nem mondhattam, hogy márpedig cseréljétek vissza. Erre az 5km-es útra meg annyit (utánakérdeztem hivatalos forrásból), a fogyasztóvédelem szerint attól még hogy egy terméket kipróbálok (márpedig ez annak számít), valamint meggyőződöm, hogy alkalmas e rendeltetésszerű használatra (egyáltalán nem alkalmas), attól még a kereskedő köteles visszavenni a terméket, ha nem használom ezen fejül. Mégegyszer köszönöm a válaszokat :)

2019. ápr. 25. 02:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Miért nem jó terepre a futózott gumi? Rengetegen használnak ilyeneket gond nélkül. Nekünk pl Insa Turbo volt fent a gépen és simán eljártunk vele aszfalton is.
2019. ápr. 25. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Miért nem fair.

Nyugodtan belinkelheted, majd itt mindenki keresgél, nyomoz utána azt hiszed ???

2019. ápr. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Futózáskor visszaragasztják a szőröket? ilyet sem hallottam még
2019. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4:próbálj ki egy Bfgoodrich, Silverstone abroncsot, vagy épp a Toyo mud terrain mintás abroncsát (ha még eddig nem tetted meg) és meglátod mi a különbség a minőségben és tartósságban. Bár az ára is ottvan.

5:igazad van, de semmiféle nyomozást nem igényel.

6:mostmár hallottál :) egyébként nem ragasztják vissza a szőröket, az új futófelület legyártásánál maradnak hátra, mint minden új abroncsnál, csak a minőségibbeknél egyből levágják egy külön szerszámmal.

Egyébként visszaveszik az abroncsot, visszatérítik a teljes vételárat és a postát is. Már meg is vettem egy szett Bfgoodrich gumit. Egyszer próbáltam spórolni az abroncsokon, elég is volt.

2019. ápr. 25. 14:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi fair/nem fair dolog nincs abban ha belinkeled amit rendeltél - vagy átküldöd mindenkinek privátban.

Mi csak kíváncsi vagyunk mit kínáltak :)


" Erre az 5km-es útra meg annyit (utánakérdeztem hivatalos forrásból), a fogyasztóvédelem szerint attól még hogy egy terméket kipróbálok (márpedig ez annak számít), valamint meggyőződöm, hogy alkalmas e rendeltetésszerű használatra (egyáltalán nem alkalmas), attól még a kereskedő köteles visszavenni a terméket, ha nem használom ezen fejül."


A fogyasztóvédelem álláspontját erről a kipróbálásról nem ismerem - másról sem, ha ők mondják biztosan úgy van, ilyenkor talán 14 napod van a vásárlástól való elállásra.

Viszont a:

"rendeltetésszerű használatra egyáltalán nem alkalmas"


indoklás nem áll meg ebben az esetben. Ha a gyártó rendelkezik mindenféle engedéllyel és a gumi rendelkezik minősítéssel akkor az közlekedésre alkalmas. Attól még átverés ha nem volt feltüntetve hogy ez futózott és tényleg az és erre inkább hivatkozhatsz, mint arra hogy nem alkalmas a használatra - szerintem.


Szóval, milyen gumi volt? :D

2019. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"próbálj ki egy Bfgoodrich, Silverstone abroncsot, vagy épp a Toyo mud terrain mintás abroncsát (ha még eddig nem tetted meg) és meglátod mi a különbség a minőségben és tartósságban. Bár az ára is ottvan"


Ennyi tapasztalattal rendelkezel és nem tűnt fel, hogy futózott gumit veszel? Nem volt gyanúsan olcsó?

2019. ápr. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!