Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Friss a jogosítványom, autót...

Friss a jogosítványom, autót szeretnék venni. Milyet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nem akarok vadiújat nyilván, de ötletem sincs. Azt pedig nem akarom, h a kereskedő átvágjon..
2019. ápr. 25. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Mik az igényeid? Vagy nincsenek? Legalább ár?
2019. ápr. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 D. Brasco ***** válasza:
58%
Ez alapjan a rendkívül sok informacio alapjan amit megadtál én azt mondom kéket vegyél!Én olyat ajánlok!
2019. ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Ne hallgass erre a kóklerre, csak a piros! És fontos, hogy így menjen: VRÚÚÚúúúúúúúúúm
2019. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem pedig fehéret.
2019. ápr. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem is a piros vagy esetleg sárga. Azok rikitanak jobban messziről is, amivel könnyebben észrevesznek baleset elkerülése végett egyik legjobb szín. A kék se lenne rossz. A fehéren és feketén meglátszik magyon a kosz. Fehéren pl a sár vagy olajos foltok nagyon rikitanak.
2019. ápr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
1000-es Swift a legjobb ár-érték arányú autó, mindenképp ezt ajánlom.
2019. ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát mivel valóban semmi elképzelést nem írtál, azt mondanám ami nekem volt.


Olyan autót vegyél tanulóautónak amit nem sajnálsz esetleg összetörni, parkolásnál meghúzni, az alját nekivágni padkának, a kereket lepadkázni, nekitolatni valaminek stb.

Erre valóban legalkalmasabb egy olcsó igénytelen autó.


Kicsi ferdehátú autónak Daewoo Matiz vagy Tico, valamivel nagyobbnak Suzuki Swift Hatchback vagy Sedan, és kicsit modernebb és nagyobb autónak meg Opel Astra vagy Caravan illetve Skoda Fabia vagy Felicia és még talán a Fiat Punto.


Ezek mind elég olcsó autók, Suzuki Swift-et lényegében 500ezer felett már kihívás találni de azért már szinte hibátlan gyári állapotban kapod kézhez, átlagban ezek az autók 200-300ezerért vehetők meg.

200ezer alatt ne vegyél, 100-150ezer környékén olyanok vannak amikre mindenképpen költeni fogsz mert hibásak, korrodált az alváz, rossz a futómű stb, 200ezer környékén kapsz egy normálisat de azzal még mindig lehetnek hibák és még mindig érdemes rá költeni, 300ezer környékén már nyugodtabb lehetsz.

300-350ezernél többet szerintem felesleges költeni első autóra amin megtanulsz vezetni.


Amit mindenképp érdemes elöszőr elvégezni az új autón viszont, légszürő csere, olajcsere, gyertyacsere, klíma esetén pollenszürő csere, gáz töltés.


Később mehet ékszíj és vezérműszíj csere, hajtóműolaj(váltóolaj) csere, üzemanyagszürő csere, fékbetét és fékfolyadék csere és indokolt esetben hűtővíz illetve szervóolaj csere.


Ellenőrizni érdemes csapágyak, gumik, folyadékok és olajok szintje és állapota, futómű, szilentek állapota, összes biztosíték, akkumulátor és annak sarui illetve testkábel oxidáltsága, küszöbök, sárvédők, ajtók aljának korrodáltsága.

2019. máj. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azért nem írtam semmit, mert totál ötlettelen/tanácstalan vagyok. De Te most tulajdonképpen minden nézőpontot és tényezőt felsoroltál. Köszönöm!
2019. máj. 9. 07:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!