Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kérhetek egy autoszerviztö...

Mit kérhetek egy autoszerviztöl ha sokallom a végösszeget?

Figyelt kérdés
Elvittem szervizbe egy Opel f astrát generátor cserére,vizhöfok visszajelzés javitásra,szivargyujtó javitásra. Felhivott a szerelö hogy kész és 81000ft lett a vége amitöl sokkot kaptam és ugy hogy felujitott generátort beszéltünk meg. Namármost még nemtudom felujitottat vett e bele de ha igen akkor mit kérhetek tölük hogy bizonyitcsák miért is lett ennyi a végösszeg?
2019. ápr. 25. 09:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem is olyan sok. Én H Astrán cseréltettem generátort. A gyári új valami 300.000Ft környékén lett volna. A meglévőt felújították 70.000-ből. (Nem márkaszerviz, évekkel ezelőtt.)

Egyszer főtengely jeladót kellett cserélni, mert út közben behalt. Mivel 200km-re voltam otthonról, bementem helyben az első út melletti szervizbe. Tehát nem is márkaszerviz. Másnapra kicserélték. Kb 15.000Ft-os alkatrészről van szó, a cseréje is viszonylag egyszerű, hozzáférhető helyen van, nem kell semmit bontani hozzá. Legfeljebb 15 perc alatt cserélhető emelőn vagy aknán. Másnap mentem az autóért, közölték, hogy 60.000Ft lesz.

Néztem egy nagyot, de nem kezdtem el balhézni. Mire mentem volna vele?! A munkát elvégezték, örültem hogy működőképes az autó. Betudtam tanulópénznek, hogy oda többet nem megyek. Odaadtam a pénzt, vártam volna, hogy a garancia miatt kapjak valami papírt, munkalapot, számlát, bármit. Naivan, rá is kérdeztem, hogy kapok-e valami papírt. A válasz az volt, hogy ja, azt nem mondtam, hogy papír is kell róla. Akkor 80.000 lesz a végösszeg.

Szóval erről ennyit. Lehet szidni a márkaszervizeket, hogy drága. De ennyit ezért a munkáért ott se lett volna fizetnem. És ott mindig adnak számlát, garanciát.

2019. ápr. 25. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Semmit, így jártál.


Ha spórolni akarsz, akkor magadnak csináld, ha mással csináltatod meg az autódat akkor pedig fizesd ki azt ami jár.


Tudom, ki lehet fogni 5ezerért bontott generátort, de a szervíz nem fog ezzel szenvedni, megveszi a felújítottat és viszlát.


A szivargyújtónál, vízhőfok visszajelzésnél nem tudjuk mi volt a baj, nem tudjuk mennyi idő volt megtalálni a hibát és mennyibe került a pótalkatrész.

2019. ápr. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

off

40ért lett a generátor felújítva a miénkbe és úsztam a boldogságba,mert egy új nagyon drága lett volna és a bontóba is csöppet nagyon el vannak szállva az árakkal.

Abszolút nem tartom soknak amit te fizetsz, ilyen és még ilyenebb árak vannak

2019. ápr. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

1. Téged is palira vettek akkor. Egy generátor nincs 100000 ft, bármelyik opelbe való.

[link]

2019. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
66%
Egy gyári új generátor 55-60e Ft körül van a Cromaxnál, még az Isuzu motoroshoz is. Ennyi pénzbe már annak is bele kellett volna férnie, bár az nem tudható, hogy mennyit dolgoztak a vízhőfokkal és a szivargyújtóval.
2019. ápr. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Tételes számlát kérhetsz.

Azon rajta van, mi mennyibe kerül.

Amúgy csak az óradíj kb 5-8ezer ft, szóval még lehet reális is.


És megtanulod, hogy előre lebeszéled legalább a kb árat, és megkéred, hogy csörögjön rád egyeztetni, ha valami miatt emelkedne az ár.

2019. ápr. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Haverokkal kell mókoltatni. Bár, ha itatnod-etetned kell 3-4 embert 2 napig, az sem olcsóbb.:)
2019. ápr. 25. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

# 4!

Azért utánanézhetnél a dolgoknak, nem csak annyival hogy rágooglizól, mielőtt osztod az észt!

Amiket linkeltél utángyártott és/vagy felújított generátorok J Astrához. Én sem állítottam olyat, hogy nem létezik 100.000 alatt külföldi oldalról rendelve utángyártott felújított generátor. Általában a magyar forgalmazóknál az ár cseredarab leadása mellett annyi, amiket látsz weboldalakon.

A régi H Astrámhoz Cromaxnál van "gyári" GM generátor 172.000-ért. Csakhogy ha nem a google alapján linkelgetnél, hanem utánajárnál, felhívnád őket megkérdeznéd, mint ahogy én is tettem, akkor te is tudnád, hogy ez felújított generátor, amihez cseredarabot még le is kell adni. Addig fizeted a cseredarab-díjat is. [link]

A gyári új, ami valóban nem felújított az ennyibe kerül: [link]

2019. ápr. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Generátort lehet pár 1000 ért venni bontóba, kicserélni kb. 5 perc youtubozas+10 perc munka, a vizhőfok jelző is egy csavar és egy bepattintós alkatrész, a szivargyújtót nem tudom, valószinű a biztositék.

Nem tudom milyen és mennyik voltak bele az alkatrészek, de munka nem sok lehetett, szerintem jól le húztak, maskor nem kell szégyelni előre megkérdezni az árat, kb. legalább

2019. ápr. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mit kérhetsz? A számlát, fizethetsz és távozhatsz a kész autóval.

Nyilván ez nem kevés így elsőre, de a rezsi óradíj ugyanakkora, mint ha egy Tesla-t vinnél oda...

2019. ápr. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!