Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van ha elü valakit az én...

Mi van ha elü valakit az én autómmal?

Figyelt kérdés
A kérdés csak emléleti, de érdekel. Tegyük fel hogy van egy autóm és én azt kölcsönadom egy másik embernek, aki komoly balesetet okoz vele, vagy elüt vele egy embert. Nem ittas, nem áll semmilyen szerek hatása alatt! Mindkettőnknek van érvényes jogosítványa, az autó papírjai, biztosítás rendben van. Ilyen esetben jogilag mi van? Engem terhelhet akármilyen felelősség? Fontos lenne.

2019. ápr. 26. 18:08
 1/8 anonim válasza:
57%
Nem.
2019. ápr. 26. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%
nem téged
2019. ápr. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Elüt, csak elírtam!
2019. ápr. 26. 18:12
 4/8 A kérdező kommentje:
értem akkor jó
2019. ápr. 26. 18:12
 5/8 anonim ***** válasza:
59%
Én úgy tudom, hogy első sorban az autó üzemben tartóját (tulajdonosát) veszik elő, de ő pillanatok alatt igazolni tudja, hogy az autót más vezette és ő vétlen.
2019. ápr. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván nem vagy retardált és írtok egy papírt, hogy melyik nap, hány óra hány perctől került kölcsönadásra az autó, szerepel benne továbbá a másik fél valamennyi, azonosításhoz szükséges adata (anyja neve, szül. idő, hely, szigszám), két tanú, aláírás.

Ilyen esetben semmi félnivalód nincs, hiszen nem követtél el semmit és ezt igazolni is tudod.

Ha retardált vagy és csak hozzávágod a kulcsot, hogy vidd, ferikém - na így omlanak össze barátságok örökre, amikor később befutnak a bírsaágok...

2019. ápr. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 azért ez nem ennyire egyértelmű, hogy odaadod pl a sógornak a kocsit, hogy ugorjon már le a boltba sörért, mert te már ittál, akkor elkezdesz papírokat kitöltögetni? Nem túl életszerű. Egyébként ha nem cserbenhagyásos, akkor nem nagyon kell bizonygatni, hogy ki vezetett. Ha elüt valakit és tovább megy akkor viszont szopás, de szerintem annál a kölcsönadási szerződés sem bizonyító erejű.
2019. ápr. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

workdev, egész addig így fogsz gondolkodni, amíg a sógorod egyszer nem leizzadva hozza vissza a kocsit, horpadt lökhárítóval, vérfoltos gépháztetővel, és közli veled, hogy végig itt volt, ki sem mozdult.

Vagy épp nem hozza vissza, hanem a rendőrök kopogtatnak, hogy ha tiéd az X rendszámú autó, vedd fel szépen a karperecet és menj velük, mert tíz perce elgázoltál valakit.

Én mondjuk már megtanultam, hogy könyvet, autót és nőt nem adunk kölcsön - de aki még nem, az majd meg fogja. Így vagy úgy.

És de: a kölcsönadási szerződés bizonyító erejű. Azért van.

2019. ápr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!