Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW tulajok, mernétek ajánlani...

BMW tulajok, mernétek ajánlani az N47D20 kódjelű motorral szerelt kocsikat?

Figyelt kérdés

Új kocsit szeretnék venni, de a fent leírt motornak van egy-két tervezési hibája, pl. vezérműlánc-nyúlás, vagy mint eddig több esetben is, motortűz, így rengeteg, olcsón megvehető autó van ezzel a motorral. Szerintetek tényleg ennyire megbízhatatlan ez a motor? Vagy a gyárilag javasolt módosításokkal jobbá lehet tenni?


KÉREM TÉNYLEG CSAK OLYAN ÍRJON, AKINEK EZ A MOTOR VAN A KOCSIJÁBAN! A válaszokat előre is köszönöm! :)



2019. ápr. 27. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem 3 literes van, nem tudom hogy az 530-asok is érintettek e a hibában....


De saját véleményem ha érdekel téged akkor az hogy szerintem meg szabad venni csak át kell nézetni meg elvinni a visszahívásra... most gondolj bele több 100 darab van belőlük az országban, jó hogy nem fog kigyulladni mind a több 100...

2019. ápr. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem, hát igaz, de ezt a motort nem igazán merik ajánlani, mivel több is kigyulladt, előtte meg motorhibát jelzett ki a kijelző, gondolom már láttátok az errőlszóló riportot. Na de mindegy, amúgy lehet, hogy csak a D20-as motorok, ennek még én sem jártam utána, de minden ilyen autótűzről készült riportban "N47D20"-ként nevezik meg a motort, bár az lenne a kérdés igazából, hogy csak a D20 a veszélyeztetett, vagy minden N47-es....
2019. ápr. 27. 20:51
 3/9 anonim ***** válasza:
37%

Nem egészen értelek, tudod, hogy konstrukciós hibás, problémás technika, ennek ellenére mégis akarod?

Ennek így mi értelme?

Pusztán azt tudom elképzelni, hogy egy ilyet jóval olcsóbban meg lehet venni és lehet nagyobbat villantani, mint amire reálisan telik. De más ötletem nincs.

2019. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az összes N47-re jellemző a nyúlós, szakadós lánc és mellé a hengerfalak repedése is.

A kigyulladás csak hab a tortán már.

2019. ápr. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hát jó, ha nem gyullad ki mint pár esetben, azt mondom hogy "olcsón" megúsznám
2019. ápr. 27. 22:41
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jót nem lehet róla mondani.

[link]

2019. ápr. 27. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 D. Brasco ***** válasza:
65%
Te amugy mazohista vaGy?vagy mi francnak akarsz megvenni valami olyat amiről te magad is tutod hogy egy konstrukcio hibás több sebből vérző szar?!
2019. ápr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
55%

"mernétek ajánlani az N47D20 kódjelű motorral szerelt kocsikat"

Persze, jó motor amíg üzemel és nem csak a papírja van vezetve hanem karban is van tartva olyannal aki ért hozzá.


" tervezési hibája, pl. vezérműlánc-nyúlás, vagy mint eddig több esetben is, motortűz,"

A lánc az olyan hogy cserés, ez köztudott azt a 400e körüli összeget le kell nyelni 150-200e km után

A motortűz az egy okozat, túl melegedik az autó mert nincs tisztítva a hűtő, illetve az EGR hűtő is megpukkan és az okozza a tüzet.


BMW-kel foglalkozó szakértő leginkább azt tanácsolja ilyen autóknál hogy a vétel után egy rendberakás (1-1,5millió ft) ha nyugodtan akarja használni az autót a következő 200e km-re.

2019. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
igen, azt tudtam hogy a tűz az EGR hűtő miatt volt
2019. ápr. 28. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!