Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » P0670 hibakód vagy tènyleg...

Tibcsiy kérdése:

P0670 hibakód vagy tènyleg bedöglött a motor?

Figyelt kérdés
Hazafelè tartottunk(nissan primera p12 1.9dci) minden előjel nèlkül leállt a motor,mire kiszáltunk ès felemeltem a motorháztetőt addigra elkezdett füstölni a motortèrben. Jobban megnèztük èszre vettük elfolyt a hütőviz ès ráadásul mint kiderült a hütő kilyukadása okozta. Az olajnak a motorban ègett szaga volt ès a nivó pálcára is ráragadt. Haza kellett huzatni mert nem mertem beinditani.Nagy nehezen kerestem egy "szerelőt" aki lediagnosztikázta (P0670 hibakódot dobda ki) semmi mást. A "szerelő" azt mondta bedöglött a motor nem tom mert nem zörgött csattogot mikor leált. Inditásnál körbe fordul a főtengely. Csak olyan mint amikor nagyon hideg van ès nehezen indul csak annyi a külömbsèg most nem indul be. Kèrdèsem az lenne akkor most tènyleg bedöglött a motor vagy a hibakód a hibás?
2019. ápr. 28. 20:50
 1/9 anonim ***** válasza:

A p0670 hibakód az izzítógyertya vezérlő áramkör hibája.

Viszont ha "megfőzted" a motort, akkor lehet belőle teljes felújítás.

2019. ápr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hibakódokhoz nem értek, de ha víz nélkül mentél vele, én mindenképp leszedném a kartert, és megnézném a hajtókarcsapágyakat. Első, ami elromlik egy ilyen történetnél. Ha azok elkenődtek, az baj. :(
2019. ápr. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

HA nivópálcára is ráragadt , akkor ott nagy a baj.

Megfőzted , megégetted a motort.

Az meg kizárt hogy minden előjel nélkül állt le.

Inkább te nem figyelted , nem vetted észre a jelet, a hangot vagy azt hogy már nem úgy megy a motor.

Én levenném a kartert meg a hengerfejet is és akkor sok mindent lehetne látni.

2019. ápr. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt ránézésre senki nem fogja tudni megmondani, akiek nincs röntgen szeme - a szerelő sem!


A motor nyilvánvalóan "bedöglött". Hogy mi és mennyire az más kérdés... Ilyen esetben meg kell bontani a motort és felmérni a károkat. Lehet szerencséd és kisebb a kár, lehet peched és akkor nagyobb. Ez bontás után fog kiderülni. Elképzelhető, hogy motorfelújítással menthető, de az is, hogy nem menthető vagy simán olcsóbb bele egy új motort venni, mint a régivel küszködni.


Az teljességgel kizárt, hogy bármiféle előjel nélkül történjen ilyesmi. A modern autókban több szenzor is folyamatosan figyelni nem csak a hűtővíz mennyiségét hanem a hőmérsékletét is. Sőt, mostanság ha "felforr" a víz akkor blokkolják is a motort, hogy elkerüljék a komolyabb károkat (nem ez történt véletlenül?)

2019. ápr. 29. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Annyi előjelèt vettük èszre hogy kb 2/3 km rel mielőtt megált enyhe ègett szagot èreztünk. De mire felfogtuk volna blokkolt is a motor szèpen csendben. A hütőviz hőmèrsèkletèt a müszerfalon a mutató ugyan azt mutatta, ezèrt nem is èrtettem hogy törtènhet ez meg.Ès ha neked van igazad hogy azèrt blokkolt a motor nehogy nagyobb gond legyen attól sèrülhetett vagy tróbáljam meg orvosolni a hibakódot? Azt tudom hogy valami törtènt a motorral de azt nem kellene hibakódolnia a rendszernek?
2019. ápr. 29. 12:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Szakadj már le erről a hibakódról, az csak egy visszajelzés a computertől, hogy valami nem oké. Semmi konkrétumot nem tartalmaz, csak a szenzorok hibás működése alapján generál egy hibakódot.


Itt 99.99%, hogy komoly FIZIKAI károsodásról beszélünk. Ugye ha a hűtő lyukas az 100%, hogy csere, ezzel együtt jár a rendszer teljes átmosása.

Ha az olaj megégett és ragad az szinte mindig együtt jár valami komolyabb hibával, de minimum, hogy olajcsere, átmosás, friss olaj.


Lehet ennyit csinálni és imádkozni, de ha mégis valamit bedarált a motor és arra ránindítasz akkor garantálod a kukát. Szóval én biztos nem rizikóznék, minimum meg kellene bontani.

2019. ápr. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Okè leszakadok de mint minden esetben mikor nem tud valamit az ember akkor mindig az okosabbtól kèrdez tanul. Amugy a " szerelő " kèrèsère rá lett inditva. Nem tom ez jó vagy nem de nem hallatszott semmi zörgès csattogás, csak egyszerüen olyan mint amikor hidegben inditaná az ember ès nem kapja el.
2019. ápr. 30. 07:02
 8/9 anonim ***** válasza:
Minőségi szerelő lehet aki egy megfőtt motorra bontás nélkül ráindít...
2019. ápr. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Sajnos nem az volt mint kiderült azèrt is irtam a szerelőt idèzőjelben. Erre fele nagyon nehèz olyat találni aki tud is dolgozni ès èrti is a szakmát.
2019. ápr. 30. 13:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!