Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy nevezik azt amikor az...

Hogy nevezik azt amikor az autó a kuplung felengedésével is elindul, és nem feltétlen szükséges gázt adni?

Figyelt kérdés
Friss jogosítványom van, egy Opel Astra-n tanultam vezetni ahol az elindulást így oktatták. A családi autó pedig egy nagyobb dízeles terepjáró ahol indulásnál gázt is kell adni mindig.

2019. ápr. 30. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Alapjarat
2019. ápr. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csúsztatott kuplunggal történő elindulás. Bár furcsa, mert a dízel nyomatékának is elégnek kellene lenni hozzá.
2019. ápr. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 D. Brasco ***** válasza:
100%
Autókínzásnak nevezik......
2019. ápr. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
#2 attól függ, hogy az elektronikus befecskendezés hogy van programozva. Nekem pl az 1.9 pd lefullad, ha nem csúsztatom a kuplungot hosszan gáz nélkül. A régi adagolósok még majdnem akkor is elindulnak ha hirtelen ráengeded a kuplungot. Autója válogatja. Én is mikor tanultam így oktatták, mert olyan volt az autó, utána meg a benzinesekkel sorra fulladtak le. Eleinte nehéz volt átállni, de ma már teljesen mindegy milyen autóba űlök, nem fulladok le.
2019. ápr. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" A családi autó pedig egy nagyobb dizeles terepjáró ahol indulásnál gázt kell adni mindíg".

Pont a nagy dizel tud úgy elindulni könnyebben ha nem adsz gázt, a benzines hamarabb lefullad.

De nagyon nem nevezik semminek.

2019. ápr. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Felénk kettőstömegű lendkerék szétkúrásként is említik.
2019. ápr. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, azon az autón meg volt emelve az alapjárat.

Tehát volt gázadás.

2019. máj. 1. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:
53%
Értelmetlen manővernek nevezik, hiszen azért van a gázpedál, hogy amikor szükség van a többlet erőre -pl. pont induláskor- akkor használd.
2019. máj. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!