Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megérné? Van egy kis pénzem...

Megérné? Van egy kis pénzem (5,5m) és mindig is akartam egy Volvo s60-t.18 éves vagyok. Szóval ez a pénz még sok mindenre kellene, de nem tudom, hogy jó ötlet lenne e. Nagyon szeretném megvenni és most pénzem is van rá.

Figyelt kérdés
De félek, hogy mondjuk lakásra/házra/kajára/ruhára nem lesz elég pénzem utána. Mit gondoltok, szerintetek érdemes megvennem? Esetleg tudtok linkelni olcsó Volvokat amiben kevés km van?
2019. máj. 2. 13:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
88%

Egyszerű a kérdés, fenn fogod tudni tartani? 18 évesen, jó eséllyel max egy szakmád ha van. Fogsz tudni annyit keresni, hogy a további álmaidat is el tudd érni? Ha igen, persze, vedd meg, ha nem akkor mérlegelendő.

Ha ház vásárlása a terv, akkor biztos nem vennék 5,5-ért minden pénzemet elköltve autót, hanem jó lenne az a pénz az önrészt növelni. Mert 10 év múlva te is ott tüntetsz majd a kilakoltatási moratórium ellen.

2019. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
2019. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
77%

Ha saját keresetből van ennyid, akkor ok. De ha örökség, akkor felejtsd el.

Egy ilyen kocsi fenntartása 500e-1M forint évente!

Szóval nem csak megvenni kell.

2019. máj. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 D. Brasco ***** válasza:
54%
Nincsen neked 500forintos sem,nem hogy 5 milliod......de megértelek!18evesen semmi sem lehet fontosabb mint egy S60-ast venni......
2019. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
58%
Gondolom sikeres vállalkozó vagy vagy magas beosztású alkalmazott hogy ilyen fiatal korra ennyi pemzed van, így a fenntartassal sem lehet gond, mondjuk rn mrg varnek kicsit a helyedben es újat vennék
2019. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
69%

Nem. Szerintem joggal feltételezem, hogy ez a pénzed nem munkából van, sőt valószínűleg nincs is még állandó jövedelmed.

Az autó egy drága dolog, amit fenntartani is baromi sok pénzbe kerül. Ha neked szükséged is lenne most autóra, akkor is azt mondanám, hogy keress valami picike, olcsón fenntartható autót ötöd ennyiért.

2019. máj. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Beviz Elek ***** válasza:
82%

Hasonló problémám volt nekem is. Ja nem...


Ott figyelt a számlámon egy x összeg amiért évekig güriztem, vehettem volna menő autót, én lehettem volna a Jani valami sunamágnessel, de inkább (hitelre) házat vettem és ez legalább egyszer az enyém lesz, míg az albérlet sosem lett volna.


Ha komolyan átgondolod, akkor segítség nélkül is kitalálod hogy megéri-e.

2019. máj. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Megérné?

Egy autó szinte sohasem éri meg. Erre mindíg ráfizet az ember mert csak viszi a pénzt állandóan.

Ha már azon kell rágódni hogy Megéri-e, csak akkor éri meg ha hasznot is hoz.

Te dolgod hogy veszel autót , de neked lehet fontosabb lenne egy lakás vásárláson gondolkozni.

2019. máj. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
40%

Ha ez az álomautód, akkor vedd meg.

Mondjuk valamit elég jól csináltál, hogy 18 évesen van 5.5 milliód :D

A kocsi megvételéhez számold hozzá a biztosítást, az átírás költségeit, és éves szinten a teljesítményadót. Emellett a kötelező szervizek, vagy a nem vár meghibásodások. AZ autó értéke évről évre kevesebb lesz.

Lehet jobb ötlet lenne ezt az összeget befektetni valami üzletbe, nem?

2019. máj. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Valóban elég furcsa, hogy 18 évesen van 5,5 milliód. Nekem is az a sanda gyanúm, hogy 18 éves létedre nem munkából van, ilyenkor átlag ember még tanul, max nyáron dolgozik.


Nem írtad meg mikori S60- at akarsz. Amit a kolléga linkelt 750 ezer forintért, azt vedd meg bármikor. Nem tudom milyen, nem értek hozzá.

Viszont ha van 5,5 milliód, és az 5 milliós S60-akat nézegeted, akkor nyugodtan felejtsd el. Ha örökölted, ha fűvel kereskedtél, ha találtad, ha elloptad otthonról, tökmidnegy. Lesz jobb helye is annak a pénzne, mint venni belőle egy 5 millás autót. Ráadásul hidd el, hogy utálni fognak és igazi kis takonygombócnak fognak gondolni, akinek a valaga alá rakták :) Ha te vetted, ha nem... Aztán akkor jönnek majd az igazi barátok, hogy vidd őket ide, oda, meg te legyél a sofőr, mert milyen jól meg lehet jelenni a bulihelyen...


Mint azt sokan mondták, ne csak a megvétellel számolj... Egy autót nem megvenni kell tudni, hanem fenntartani.

2019. máj. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!