Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első sportmotor mint kezdő,...

Merton16 kérdése:

Első sportmotor mint kezdő, milyen motort ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 21 éves vagyok, és segítséget kérnék azoktól akik már motoroznak és van személyes tapasztalatuk. Egy kezdő motor egy Suzuki GSX R 600-as az sok lenne? Már olvastam olyat, hogy kezdésnek az is jó, ha ésszel bánsz vele, de olyat is halottam hogy, fokozatosan (mármint motor köbcenti értelemben) kell motorokat kipróbálni, viszont akkor hamar hozzászokik az ember és vehet mindig nagyobb motorokat. Szóval Suzuki GSX R 600-as jó ha ésszel kezelem és tudom, hogy erős gép, vagy egy kisebbet vegyek? Például egy Kawasaki Ninja 250 R?

2019. máj. 5. 17:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Kezdjük azzal, hogy milyen jogsid van?

Kezdésnek nagyon sok a 600-as gixxer, és amúgy is korlátlan „A” kell hozzá, amit ugye 24 éves korod előtt nem kapsz meg.

Bőven elég a kis Kawa.

2019. máj. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
B kategóriás van 3 éve, motoros múltam nincs, bmx-et használtam nagyon sokáig ami beleszamít 2 kerekűekbe, ennyi
2019. máj. 5. 17:42
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

K6-tól fölfelé az 126 lóerő. Szerintem az egy picit sok lenne, ennek odatekersz és 3 másodperc múlva gyorsabban fogsz vele menni, mint ami kezelni tudsz kezdőként.


Meg ott a korhatár probléma is, amiről a #1-es már írt.

2019. máj. 5. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
hidd el jobban jársz egy A2-es motorral ezekkel a nagy motorokkal fárasztó menni iszonyúan nagy a motorféke meg meg is mint a barom és elfárad az ember mikkor leszálltam a 600-as hornetről és átültem egy gs 500-ra mondom ez igen azon elfáradtam ezen motorozok
2019. máj. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Értem, akkor meg kell várnom míg 24 éves leszek, és akkor is mondjuk egy Kawasaki Ninja 250 R kezdésnek megfelelne?
2019. máj. 5. 17:54
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor kezdd el az „A2” tanfolyamot, és vegyél egy 250-es Kawát. Még arról is életveszélyes átülni a 600-as GSXR-re, de legalább 24 éves korodra lesz már némi tapasztalatod, és legálisan vezetheted a korlátlan jogsi megszerzése után.
2019. máj. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Tehát még semilyen jogsid sincs motorra? illetve tapasztalatod sincs? Nem muszáj ám sportmotorral kezdeni tudom az a menő meg ilyesmi de lehet kezdésnek gyengébb gép is megfelelne :)
2019. máj. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A 250-es Ninjára nem kell várnod 24 éves korodig, arra már most is levizsgázhatsz.
2019. máj. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Akkor tegyük fel jövő nyáron elkezdem az A2-t és kezdésnek beszerzek egy Kawasaki 250 R-t akkor kezdő motoros jogsival így megfelel?

Ja és eseteg tudnátok mondani pár motort ami így kezdésre alkalmas?

2019. máj. 5. 18:13
 10/16 anonim ***** válasza:

Elvileg jó. Tanfolyamon úgyis megtanítanak az alapokra, utána még nem árt elmenni egy vezetéstechnikai tréningre is.

De a legjobb az lenne, ha már a B-s jogsiddal is motoroznál addig. Segédmotort vezethetsz, úgyhogy vegyél egy 50-es mocit.

2019. máj. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!