Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom megkülönböztetni...

Hogyan tudom megkülönböztetni a diesel autót a benzinestől?

Figyelt kérdés

Egyik legjobb haverommal egy oktatónál tanulunk és ugyan azt a kocsi vezetjük. Egy Dacia Logan. A srác váltig állítja, hogy az diesel. Viszont én meg az elejétől fogva azt hittem, hogy benzines. Ezen vitáztunk. Nekünk otthon egy hármas Golfunk van, diesel és jelentős különdbséget látok a két kocsi között. Ezért is gondoltam, hogy a Logan benzines. Nemrég a srác is meg én is vezethettük a szomszédom autóját, ami benzines Polo. Én nem fullasztottam le egyszer sem és úgy éreztem nagyon hasonlít a Loganra. A srác meg háromszor lefullasztotta és azt mondta, hogy ő benzinest nem tud vezetni. Most ezen vagyok fennakadva, hogy mi alapján lehet megkülönböztetni őket.

Köszönöm előre.

18/l



2019. máj. 6. 11:47
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

A kocsi hátuljára is rá lehet írva.

Ha dízel, akkor 1,5dCi pl.


De, a dízel hangja sokkal mèlyebb, kerregősebb, hangosabb.

A kis benzin motor halkabb, vèkonyabb a hangja.

Mindkettő lehet, mert szerelik őket benzin ès dízel motorral is, így nem lehet megmondani ennyiből.

2019. máj. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbben a fordulatszámmérőről: egy átlagos diesel autón kb 4000-től megy pirosba, benzinesnél kb 5000-től
2019. máj. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
Hatul megnezed a tipusat. Ha van benne D betu, akkor dizeles, egyebkent benzines.
2019. máj. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
17%
Amugy en a kipufogogaz sszagabol is megerzem. A dizel sokkal budosebb.
2019. máj. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:

Kívülről a típusjelzésekből (Daciánál 1.5 dCi a dízel) és hangja alapján lehet legkönnyebben eldönteni.

#2: Mondjuk ez a daciánál pont nem működik, mivel költségcsökkentés miatt mindegyikbe (benzin, dízel) ugyanazt az óracsoportot rakják.


Legegyszerűbb, ha megkérdezed az oktatótól. De ha tudod a rendszámát, akkor le lehet kérdezni a jszp-n is.

2019. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

A fordulatszámmérő jó támpont. Ha felnyitod a taksapka fedelét, a Diesel-nél bele szokott írva lenni belül, hogy Diesel. A motorházba pillantva: a benzinesnél vannak gyertyapipák és a hozzá vezető kábel, a Diesel-nél nincs.

Ha van az autón motormegjelölés, az egyértelművé teszi. A Dacia-ban profik majd leírják a motorváltozatokat.

2019. máj. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2019. máj. 6. 12:06
 8/26 veterán vas ***** válasza:

Más a hangja, más a szaga, más berendezések vannak a motortérben, más üzemanyag kell bele, stb.

Ha még ezek után sem tudsz különbséget tenni, akkor olvasd el, hogy MI-VAN-RÁ-ÍR-VA?

Mert az ilyesmi sokat segít, és ez a legegyszerűbb megoldás. ;)

2019. máj. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
A tanksapkát nézd meg az a biztos
2019. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Megnézheted a forgalmi engedélyét , a P3-nál van odaírva .
2019. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!