Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Karosszéria javítás Mennyibe...

Karosszéria javítás Mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy 2001-es Toyota celicarol lenne szó.

Mult hónapban valaki egy késsel vagy csavarhuzoval meghúzta az autóm jobb ajtaját, kb 1 méter.

Voltam polirozonal és azt mondta hogy azzal nem fog eltűnni mert túl mely. Illetve van meg pár apró horpadas rajta ( pár centis) és kisebb karcolasok.

A lökhárítón vannak kisebb karcolasok, jobb ajtón a ,,mely,, karcolás, bal ajtón pici horpadasok, hátsó lökhárítón kb 5cm karcolás ahonnan a festék is lejött.

Tehát az auto szinte minden elemen talalhato egy pici kis sérülés.

Az autón nagyobb törés,sérülés nincs!

Mennyibe kerülne kb ezek javítása?

A javítás után fényezni is kell gondolom, tudna valaki egy alkategóriát mondani a leírtak alapján?



2019. máj. 11. 06:41
 1/5 A kérdező kommentje:
A vegen alkategória helyett àrkategóriát akartam írni
2019. máj. 11. 06:45
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érdemes megcsináltatni. 18 éves autóról beszélünk, és a fényező elemenként fényez, tehát gyakorlatilag az egész autót újra kéne fényeztetni pár karc miatt - ennek semmi értelme, statisztikailag pár éven belül úgyis elhorad/elromlik/összetöri valaki. Szerintem inkább gyűjts egy új autóra!
2019. máj. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a gond hogy túl sok pénzt öltem már bele és meg szeretném hogy nézzen ki valahogy.

Pl most volt kuplung cserélve, hengerfej és a blokk felujitva

2019. máj. 11. 09:08
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a része okés, mert használod, műszakilag legyen rendben. De egy 20 éves autót újrafényezni gazdasági totálkár szerintem akkor is, hacsak nem OT-ra. Bontott elem még lehet hogy jobban megéri színben. Városban használva csak idő kérdése, hogy újra meghúzzák. Még mindig azt mondom, hogy engedd el, de ha kitartasz a fényezés mellett használd ezt az oldalt: [link]
2019. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Használatban lévő autók sajnos sosem lesznek hibátlanok. Ha kötődsz az autódhoz, és szeretnéd sokáig megtartani, hosszú távra tervezed, csak akkor vágj bele. Ha ezeket mind megcsináltatod, kifizeted, azt a beleölt pénzt sosem fogod visszakapni. Neked kell eldönteni, hogy hol, és mikor, mennyit használod az autót. Én pl. Budapestre, napi használós autót biztosan nem fényeztetnék újra, mert az ilyen sűrű városokban sajnos elég gyakori az ajtórányitás, meghúzás stb.


Horpadások darabját szerintem pár ezerért megcsinálják. Fényezésre pedig elemenként 20-25ezret számolj, + ha normálisan akarod megcsináltatni, akkor az autót is szét kell szedni a fényezéshez, majd utána újra összerakni. Ez is legalább 20-30 ezerbe kerülhet.


Ha olyan emberrel szedeted ki a horpadásokat, aki ebből él, ezzel foglalkozik egy ideje, akkor valószínű, hogy ki fogja tudni úgy is szedni a horpadásokat, hogy a fényezés nem sérül. A minimális karcok pedig egy polírozás (20-25ezer általában), azok azokkal eltűnnek.

Youtubon most találtam egy videót egy javító toll-ról, én még nem próbáltam. Viszont szerintem 2-3ezret megér, hátha segít valamennyit.: https://www.youtube.com/watch?v=btS5c2n2f7o

2019. máj. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!