Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy körülbelül 40 kilométeres...

Egy körülbelül 40 kilométeres út után azt vettem észre, hogy a jobb hátsó keréknél a felni erősen felmelegedett. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Az autó egy 2005-ös Golf V-ös. A féktárcsák, fékpofák 2 éve lettek cserélve. A fék jól fog. Egy ideje viszont azt vettem észre, hogy mintha nehezebben gurulna. A melegedés csak a jobb hátsó keréknél van, a többi keréknél nincs probléma. Az volt még furcsa, hogy a kerék felől valami furcsa hang hallatszott. Lehet felforrt a fékfolyadék?

Beragadt fékpofa vagy mi miatt melegedhet a felni? Körülbelül 40 kilométerre vagyok a szerelőtől. Ennyi távolságot megtehetek vele?

Én is lehet hibáztam azzal, hogy megállás után mindig behúzva hagytam a kéziféket ahelyett, hogy motorféket használtam volna.



2019. máj. 12. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Befog a fék menet közben.
2019. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Én is lehet hibáztam azzal, hogy megállás után mindig behúzva hagytam a kéziféket ahelyett, hogy motorféket használtam volna."


Nem hibáztál. Erre való a kézifék.

2019. máj. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Lehet ezt valahogy otthon orvosolni vagy csak a szerelő segíthet?
2019. máj. 12. 14:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Szét kell szedni, meg kell nézni, hogy mi baja van.


Ha nem értesz hozzá, akkor bízd szakemberre. A fék nem játék.

2019. máj. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Beragadhatott a kézifék. Vidd el szerelőhöz, mert a felmelegedéstől eldeformálódik a tárcsa és lehet újra cserélni. Én is így jártam az Octaviával.
2019. máj. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 JulesTS ***** válasza:

Jónéhány oka lehet:

- szorul/berohadt a kézifék bowden

- szorul/berohadt a munkahengeren a kézifék mechanikája

- szorul/berohadt a munkahenger

- szorul/berohadt a munkahenger úszóágya

- fékbetét szorul a féknyeregben


Bármelyik is a hiba, érdemes minél hamarabb megcsináltatni (talán még menthető a tárcsa és a betét).

2019. máj. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Akármi lehet a fék valamiért a tácsába , dob fék esetén a dobba ér bele .
2019. máj. 15. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!