Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Típusidegen felnit kell...

A szellemed kérdése:

Típusidegen felnit kell papíroztatni?

Figyelt kérdés
Adott egy 2003 Audi S4 quattro. Ennek alap kerékméretei 235/40 8,5j R18. Vennék rá egy Veemann VC560-at (235/40 R19 8,5j). Erősen látszik, hogy nem gyári, valószínűleg kiszednének. De ha megállít a rendőrbácsi ezért, ugorhat a forgalmi?

2019. máj. 15. 09:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Itt Magyarországon?

Ilyenért nem szednek ki a rendőrök, nincs rá jogszabály, hogy csak gyári felnivel közlekedhetsz.


Csak ha kilóg a kocsi alól, akkor problémáznak. De itt ugye csak átlóra lesz nagyobb, szélességre nem.

Szóval a kutyát nem fogja érdekelni, ha Suzuki felnit raksz rá, az sem.

Csak arra figyelj, hogy az órád csalni fog egy kicsit...

2019. máj. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mármint 540-et igaz? 560 nincs, 650 meg csak 20" felfelé


Igen, elméletben kell, viszont ha nem feltűnően nagy méret és nem lóg ki, akkor nem foglalkoznak vele. 80.000 Ft/db felninél + 40.000 Ft/db guminál, mondjuk az a plusz 100.000 Ft beíratás már vállalható

Egyébként a gumiméret nem jó, neked 235/40R18 helyett 235/35R19 gumi kell. A felninél pedig nem elhanyagolható az ET-szám sem.

Nekem VW-en van Rotor, ráadásul rendesen ültetve is. Még sose vettek ki, inkább csak elismerően bólogattak.

2019. máj. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az eddigieket. A leendő gumi méreteit csak kb-ra írtam, nem nagyon fektettem bele időt. És valóban 540, a pillanaton éppen az ugrott be :)
2019. máj. 15. 16:16
 4/4 anonim ***** válasza:
Én most műszakiztattam egy collal nagyobb és szélesebb Aluett felnivel az autómat, de csak megjegyezték, hogy szépek. Ha nem lóg ki a sárvédőből, és észszerű határokon belül van, senki nem szól érte.
2019. máj. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!