Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Leszerelt rendőrségi autót le...

Leszerelt rendőrségi autót le lehet kérdezni, hogy milyen szerviz volt rajta?

Figyelt kérdés
Leszerelt rendőrségi autót (rendőrségi árverésen várásorolt) le lehet kérdezni, hogy milyen szerviz volt rajta? (rendszám, alvázszám alapján)
2019. máj. 16. 05:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
szerintem nem, mert azt belsősök csinálják, és nem adják ki az előéletét. Amúgy ott is normál, előírt karbantartás folyik.
2019. máj. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem, mert új rendszámot kap!
2019. máj. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Miért kapna új rendszámot? Ahogy az első írja, belső szerviz javítja ezeket az autókat, nem valószínű, hogy a hivatalos Opel szervizhálózatban szerepelnének az adatok. Az előírt intervallumokat talán betartották, ennek megfelelően láttam már olyan motort, amiben 100e km sem volt és vastagon állt az olajsár a vezérműtengelyek hátsó részénél.
2019. máj. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát hogyne!

Majd rb-s rendszámmal fogsz futkosni, nem?!


[link]

2019. máj. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az világos, hogy az egyedi rendszámot nem adják hozzá, de most is van nálam javításon egy árveréses zsaru Astra és sima M-es rendszáma van, amivel együtt adták.
2019. máj. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon érdekes... Opelem van, Opel márkaszervizbe járok szervizeltetni. A szerviz udvarán mindig több rendőrségi H Astra áll szervizelésre várva. Ezek szerint csak felénk kivétel, hogy a helyi márkaszerviz a rendőrség szerződött külső beszállítója. Máshol ezek szerint lehet hogy nem így van...

Amúgy a kérdésre válaszolva, a szervizkönyvet gondolom megkapod. Abból látod, hogy mi mikor volt cserélve. Az ezen felüli elektronikus nyilvántartást nem. Még akkor sem, ha magánszemélytől vásárolsz használt Opelt. Lenne rá lehetőség, mert elektronikusan nyilván van tartva már rég óta a szerviztörténet, de adatvédelmi okokból, csak akkortól adnak ki információt, amikortól az autó a tulajdonodba került. Azt megelőzően nem. (Ez ügyben ne velem tessék vitatkozni, nem én találtam ki az adatvédelmi szabályokat!) Legfeljebb ha van protekciód, akkor feketén megsúghatják. De ez csak a márkaszervizben történt szervizelésre igaz. Ha egyéb szervizbe hordták, vagy ahogy írták saját szervizben szervizeltették a rendőrségen, arról az Opelnek semmilyen nyilvántartása nincs. Tehát neked sem lesz.

2019. máj. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én pár éve VW márkaszervizben voltam tanuló és ott is rendszeresen előfordultak Crafter mentőautók és Caddy rendőrautók. Nem hinném, hogy akár a rendőrség, akár az OMSZ országos szintű szervizhálózatot tart fenn.
2019. máj. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Amúgy én elgondolkodnék rajta, hogy nekem kell-e olyan autó, amit vonulásra használtak, abból állt az élete, hogy indítás után hideg motorral közel teljes terheléssel használták azonnal. Persze vannak a járőrautók is, amivel városban 30-40-es tempóval bosszantják a forgalmat egész nap, de nem tudhatod, hogy melyiket fogod ki.
2019. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Milyen belső szerviz javítja a rendőrautókat? Az új beszerzésű autóknál karbantartási szerződéses csomagban jöttek a kocsik, visszavásárlással. Ezeket mindegyiket márkaszerviz javítja ( sokszor egy kiemelt pl Porsche Hungária ).
2019. máj. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát én több ilyen H Astrával találkoztam már és el nem tudom képzelni, hogy márkaszervizekben ilyen munkákat végeznének. Gyakorlatilag az összes árverésre kínált Astra le volt rabolva. Volt amelyiket sérültként árulták és a vétel után derült ki, hogy a motor van beállva benne, a sérült elemeket csak ráakasztgatták a jók helyet.

Volt amelyikből a vezérműtengelyek hiányoztak, de akadt olyan is, amelyikre egy üres váltót tettek, azaz hiányzott a teljes belseje.

Egyértelműen látszott, hogy a sérült vagy valami miatt üzemképtelen autókat alkatrész donornak használták.

Az ilyen bontásos cserélgetős munkák nemigazán márkaszervizben végzett munkára utalnak.

2019. máj. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!