Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ki hogy kezdte a vezetést...

Ki hogy kezdte a vezetést jogosítvány szerzés után?

Figyelt kérdés
Régebben szereztem jogosítványt viszont most kezdtem el a vezetést. Már vagy 10 alkalommal vezettem ami nem igazán sok, azt is rövidebv utakon. Magával a vezetéssel nincs probléma igaz néha tötymörgök viszont nem érzem magabiztosnak magamat. Ki hova ment gyakorolni? Hogy vágtatok bele? Tudom a gyakorlás megoldja de ötleteket várok!?

2019. máj. 16. 05:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

A jogsit kézhezkapva kölcsönautóval indultam kipróbálni, milyen is az egyedüli vezetés...


hát mit mondjak..be voltam szarva..jött szembe az a sok autó, meg stoptáblás kereszteződés, alig akartak beengedni...stb..a tökömről is folyt a víz..amikor a D-t szereztem meg, már nem volt ilyen érzés.

2019. máj. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én picit izgulok és egyre messzebb próbálok menni máshigy venni a kanyart, máshogy parkolni... de nem érzem azt a plusszt...
2019. máj. 16. 06:46
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor csináltam meg a jogsit, amikor már tudtam venni autót, így rögtön elkezdtem vezetni. Először 10 percet az állomásig reggel-este, aztán 20 percet a pályaudvarig stb.

Anyám régebben viszont szintén hosszabb kihagyásra kényszerült. Ő vett pár gyakorló órát, utána pedig először hétvégén délben ment el egy-egy körre először, amikor a többség ebédelt:)

2019. máj. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Bő két évig még csak szülői felügyelet mellett vezettem. Mivel ez már gondolom a kérdezőnél nem opció, így pótórákat javasolnék autós iskolában.

Több helyen is van már ilyen szolgáltatás, azaz saját autódba melléd ül egy oktató és magyaráz, instruál. Szerintem 5-10 alkalom már hasznos lehet (kezdve a mindennapi útvonalakkal).

Feleségemet is tervezem beiratni, mert papírja ugyan van, de 12 éve nem vezetett, most tervezi leporolni a jogsiját.

2019. máj. 16. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Oktató nélküli ötleteket várok. Nem a vezetéssel van gond, hanem ki hogy szoktatta magát a vezetéshez.
2019. máj. 16. 09:38
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én először a párommal meg apummal vezettem, megnyugtató volt, hogy ők is ott vannak, figyelik a forgalmat stb. Amúgy nekem az elején a legnagyobb bajom az volt, hogy diesel autón tanultam, nekünk meg benzines volt, és ha hirtelen kellett indulni akkor béna voltam, ez pedig frusztrált. Szóval gyér forgalmú helyen kell szerintem begyakarolni a kocsi stabil kezelését, utána meg menni a városba, először ismert helyek, rövidebb utak, egy idő után meg csavarogni a csúcsforgalomban.
2019. máj. 16. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy kézhez kaptam a jogsit, mentem is egyből a fagyizóba kocsival. Első héten már mentem egy 50km es túrát, gyorsan beleszoktam. Sokat kell vezetni.
2019. máj. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Jogosítvány megszerzése után kb 10 évig nem nagyon vezettem. Csak néha-néha évente egy-két alkalommal pár km-t városban ismerős helyeken. Aztán elköltöztem Budapestre, ott lett munkám. A második munkanapomon furgonba be, majd Budapest-Szentgotthárd-Budapest útvonalat kellett lenyomnom. Harmadik nap, Pest és Buda belvárosában kellett keringenem minden helyismeret nélkül. Nem mondom, hogy nem izgultam, de megoldottam. Egy pár ilyen út után már teljesen rutinfeladattá vált.

Ez mondjuk a másik véglet, mikor az embert rögtön bedobják a mélyvízbe. Külön nem hiszem, hogy gyakoroltam volt. De talán jobb, ha először rövidebb utakra mész, olyan helyeken, amit ismersz, tudod mire kell figyelni. És esetleg hétvégén este, vagy ünnepnapon a gyér forgalomban próbálnám.

2019. máj. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
53%

Sehogy, örültem a vizsga után, hogy végre meglett, és többet nem kell vezetnem.

(4 éve volt, azóta se)

2019. máj. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Magával a vezetéssel nincs probléma igaz néha tötymörgök viszont nem érzem magabiztosnak magamat."


"Nem a vezetéssel van gond, hanem ki hogy szoktatta magát a vezetéshez."


Akkor mégiscsak a vezetéssel van gond.

A gépjárművezetés fokozott figyelmet és koncentrációt, továbbá a vezetés tényéhez kapcsolódó önbizalmat jelent.

Ha parázol vezetés közben, akkor gond van. Ezen oktató is tud segíteni, bár az idő és gyakorlás a legjobb megoldás.


Itt egy módszer:

Először kezdj kisforgalmú, kockázatmentes utakon, csak úgy, kedvtelésből csavarogni! Majd kerülj olyan helyeken, ahol egyre komolyabb és összetettebb forgalmi szituációkat kell megoldjál! Sikeres, azaz lehetőleg stresszmentes nap után jutalmazd magad az értékrendszered szerint!


Én annó smkp-val, papír nélkül Tisza töltésen, szántás kiszolgáló útjain motoroztam, majd jogsi mellett már városban.

Később, mint írtam jött a szülői felügyelet, majd az igazi mélyvíz: nyári diákmunkára elszegődtem Bp-re egy autókölcsönzőbe a járműveket címre el- és címről visszaszállítani, esetenként személyszállítani.

Nem tagadom a mélyvíz első hetében szanaszét izgultam magam. Pl. első feleadat: vidd el a főnök A6-osát mosatni BP belvárosába péntek délután. Totál leizzadtam a végére.

De idővel belerázódtam. Nem okozott frusztrációt nagyköveti tiktárt vagy energiaügyi miniszter stábját furikáztatni esetenként fizetésemhez mérten méregdrága autóval közlekedni.

2019. máj. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!