Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alumíniumból készülnek e...

Alumíniumból készülnek e autók, motorok és egyéb közlekedési járművek? Mennyire ritka anyag az alu?

Figyelt kérdés

2019. máj. 16. 15:32
1 2
 1/15 D. Brasco ***** válasza:
Annyira ritka,hogy ma gyakorlatilag az ősszes bicikli abbol keszul kivéve amelyik karbon,azon kívül az összes roller autóbol is van olyan aminek a térváza aluminim(audi A8)vagy valamelyik karosszéria eleme(pl sárvédő,motorház stb)van abbol!Kismillio helyen hasznalnak ma már aluminiumot!
2019. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Repülőgépek is ebből készülnek.

hajók építéséhez is használták, szinte az összes 50-es 60-as években gyártott dunai vizibusz is aluminiumból készült.

2019. máj. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Harley davidson night rod is amulinium úgy tudom
2019. máj. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Igen, pl. Audi a2
2019. máj. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
eskü nem is gondoltam volna,hogy kerékpárok is ebből készülnek. Azt hittem ,hogy tiszta vas az egész kerékpár amiket gyártanak.
2019. máj. 16. 16:55
 6/15 anonim ***** válasza:

A motorblokk, a hengerfej is aluminium.

Egyáltalán nem ritka anyag, csak rengeteg energiát igényel az előállítása.

2019. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 veterán vas ***** válasza:
Nem annyira ritka, és nem annyira új az alumínium felhasználása. Pl. a Porsche már 1947-ben piacra dobta -igaz, kis darabszámmal- a 356-os első szériáját alumínium borítású kasztnival.
2019. máj. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
gondolom,hogy a biciklik nem régóta készülnek aluból mert anyukám biciklije még vasból van. Mondjuk 80-90-es évekbeli bicikli. Falusi retro darab. Jó nehéz vas :) Felemelni sem könnyű azt a bicajt.
2019. máj. 16. 17:11
 9/15 anonim ***** válasza:
Az olcsóbb bicajok ma is vasból (acélból) vannak.
2019. máj. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

11 éve vettem a mostani biciklimet. Nem volt kimondottan drága, belépő szintű típus. Az üzletben ahol vettem, már akkor se nagyon volt vasvázas. Már 11 éve se volt valami nagy szám az alu váz. Így nem volt dilemma, hogy milyen legyen.

Ma szerintem még ritkább az acél vázas új bicikli. Jó, az ilyen hipermarketes biciklinek nevezett pár tízezer forintos ipari hulladékokat most ne vegyük ide! És nyilván az ilyen falusi retró biciklik, kemping biciklik és hasonlóak még nem alu vázasok. De már legalább 20 éve az elfogadható minőségű utcai bicikliknél is teljesen elterjedt az alu. Hogy ez most régótának számít vagy nem, az relatív.

2019. máj. 16. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!