Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy autót kereskedő...

Vettem egy autót kereskedő által. Van esélyem, hogy ne nekem kelljen fizetni mindent?

Figyelt kérdés
Vettem egy autót kereskedő által, volt baja ezt tudtuk is de hogy mi azt nem, kereskedő mást mondott hogy mi is lehet a baja. Én elhittem mi az majd mikor elvittem szerelőhőz azt mondta szét kell szedni a motort akkor megtudja mondani pontosan mi a baja de akkor lehet más is még elojon. Azóta van pár baja még, például fekeket kéne cserélni meg kopog az egész hátulja. Tudok valamit csinálni ellene vagy felejtős az egész. Gondolok itt hogy kifizeti a költségeket vagy vissza vásárolja az autot. Vagy bebuktam az egészet?

2019. máj. 17. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Buktad.

Megpróbálhatsz rákérdezni a kereskedőnél, hogy valamit szálljon be a szervízbe, de kb. 1 a 100-ból aki segítene.

Ezért is szokás átnézetni szervízben az autót vétel előtt.

2019. máj. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Buktad ezt.

A féket pontosan lehet látni hogy hogy áll.

A kereskedő persze hogy mást mond.

2019. máj. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
A fék kopó alkatrész. A futómű gondolom a próbaúton is kopogott. Ez eddig megnézted oszt megvetted kategória. Így jártál. Amotor más kérdés. Nem tudom mondjuk mit mondott a kereskedő... És mit produkál a motor hogy így megvetted...
2019. máj. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

Azért az se szent írás, amit egy szerelő mond, ha lehet, még nagyobb gcik, mint a nepperek.

Ismerős renaultját 1000 darabra szedték szét, majd közölték, hogy 350ezer ft lesz a munka, tulaj nem vállalta, visszakapta 2 szatyorban az autóját.

Eladta így darabokban az autóját fillérekért, szaki átnézte, a baj az volt, hogy repedezett volt pár gumicső....

2019. máj. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha még nem lett megbontva az autó,akkor a kereskedővel lehetséges ,hogy megtudsz egyezni.Ha ettől elzárkózok,akkor tudod érvényesíteni a rávonatkozó 1x félév szavatossági jogot,vagy per.Először a kereskedővel beszéld át,ha nem vezet eredményre,akkor ügyvéd és per.A pert megelőzheti a békéltető testület.Add elő magad határozottan.

Azért az is itt a bökkenő,hogy jó ebbe bevonni egy olyan személyt is,aki többet tud az ügyről.Ha egy 20 éves 250 000 FT -os autóról van szó,akkor más lehet már a felállás.Rosszabb,talán esélytelen.

2019. máj. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A fék kopóalkatrész, a kopogó futómű próbakör alatt kiszűrhető. Leírásod alapján tudtad, hogy motorihábs hulladékot veszel. Nincs semmi alapod a kereskedőt okolni bármiért is.
2019. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az a kérdés hogy mit írtatok az adásvételibe?


Mert ha bele van írva hogy vannak hibái akkor egyértelmű hogy nincs jogod reklamálni hogy ez nem jó meg az nem jó...

2019. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.

Adásvételiben nem írtunk bele semmit csak annyit írt hogy szavatosságot nem vállal, ügyvéd azt mondta ezalol nem tud kibujni.

Nekem beadta hogy olajat kell cserelni azeet hangos én mint fogyasztó elhittem hisz nem értek hozzá, elhoztam az autót.

Feknek nem volt baja, az hogy kopog a hátulja csak később jött elő, ezt nem tudtuk próba úton.

2019. máj. 18. 18:34
 9/11 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a vètelár? Autó kora típusa?
2019. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
750ezer, renault laguna, 16eves
2019. máj. 20. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!