Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Baleset miatti bonus-malus...

Baleset miatti bonus-malus visszasorolás, de nem értem most miért ennyi?

Figyelt kérdés
2017 decemberében ütköztem, 2018 januárjában megtörtént a kifizetés biztosító által éa B2ből A0ba soroltak. Azóta eltelt másfél év, biztosító váltás előtt állok de még mindig A0ban vagyok a biztosító véleménye szerint. De nem évente ugrik egyet?
2019. máj. 19. 21:21
 1/3 anonim ***** válasza:
De
2019. máj. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Pontos válaszhoz kellene tudni a biztosítás évfordulójának dátumát.

A baleset utáni 2018-as időszakra még B2-es voltál, év közben a besorolás nem változik, hiába okozol balesetet. Az évforduló, mondjuk 2018. 06 hónap után lettél A0-ás. Jelenleg még mindig A0-ás vagy a biztosító szerint, de ha nem okoztál újabb balesetet, a következő időszakra már B1-nek kellene lenned, elméletileg akkor is, ha biztosítót váltasz.

2019. máj. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A B/M besorolás a biztosítási év fordulójával változhat.

Ha a biztosításod évfordulója 2017 november, akkor az eseményed időpontja 2017nov.-2018nov.-i időszakra esett.

A B/M besorolásod (visszafele) a 2018.nov-2019.nov időszakot érinti. Ha ez balasetmentes volt, akkor a bónusz a 2019.nov-2020nov. időszakban lép egyet, immár a bónusz irányába.

Én így tudom....

2019. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!