Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen, melyik autó való nekem?

Milyen, melyik autó való nekem?

Figyelt kérdés

Olyan autót szeretnék, amit viszonylag olcsón(<500ezer) meg lehet venni, és később lehet majd felújjítani, építeni. Ami fontos, hogy a karosszéria egyben legyen ne rohadjon, a motor nem kell hogy baromi erős legyen, mert azt majd idővel kicserélném, csak egy alap autót akarok, de megbízható és a lehetőségekhez képest biztonságosat is. Ezek mellet már ha van ilyen autó :D, akkor jó lenne ha lehetne tuningolgatni, nem nem 4-500lóra hanem csak normálisan, igényesen. A cél egy pofás akár egy család számára is élhető autó, de ha éppen olyanom van lehessen vele játszani is.

Amiket én eddig kinéztem és tetszenek: f astra, golf 3, opel calibra


2019. máj. 20. 19:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Focus?
2019. máj. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Ez hobbiautó kategória ami nem családra van tervezve....


Én egy 190-es mercit javítgatok, ujítgatok amit imádok de az totál nem családi autó mert alig van benne hely.


De nem írtál semmi konkrétat, hogy dízel legyen-e vagy benzin, jól menjen-e vagy sem....

de a lényeg, hogy ez nem olcsó kategória....


Az opel calibra egy brutális betegágy, mármint ami a kasztnit értinti mert iszonyatosan rohad.

F astra szintén rohad és nem éppen "érdemes" felújítási alap.

Golfok jók, csak nem az mk3 hanem inkább a 2 vagy sokkal inkább az 1 jó felujítási alap.


de itt is az a pénz és a családi autó elvárás a gond :)

2019. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szép álmok. De minek egy (már most) 20+ éves autóba ennyit belekölteni? Egyátalán nem éri meg ilyen autót építtgetni. Motorcsere sem úgy van, hogy kiveszem az "egynégyest" beteszem a "kettőnullaturbót" és kész. Mellesleg ezek közül egyik sem valami biztonságos. Motort nem tuningolgatni kell, hanem lehetőség szerint egy erősebb változatot venni belőle. Főleg ezek többsége szívó, mit akarsz velük csinálni? Ha ilyen autóra futja, akkor nem lesz ezekből semmi.

Egyébként E36 1.8IS vagy fölötte. De jó állapotút nehezen fogsz majd találni.

Off: erre a célra egy 2008-nál újabb autót választanék (na motorcsere meg hasonlók nélkül). Jó érzés autót építteni, de egyátalán nem éri meg.

2019. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem, mindeképpen benzinest szeretnék. Az újjabbakból a Mazda MX-5 tetszik nagyon csak elvileg az én 185cm magasságomhoz nagyon kicsi.
2019. máj. 20. 19:46
 5/6 anonim ***** válasza:

Kormos Turbo inkább jó érzés autót felújítani!!!! :)


Nekem a 190es dízel mercimben nagyon sok munkám és időm és pénzem van, de akkor is rohadt jó érzés, hogy az ember itthon megszereli, kicseréli, összerakja magának.

Persze ez a pénz sosem fog visszajönni!

Na de mi jön vissza?!?!? Más cigire költ napi 1500ft-ot, évi 500e ft-ot, akkor én had költsem már el az autómra :)


De egy biztos! Veterán autózni csak akkor éri meg ha az ember egy öreg értékes autót tud megvenni olcsón és azt tud felujítani majd eladni, de ez nem kis tőke és idő :)


Én csak a magamról tudok beszélni, én imádom az öreg mercimet csinálgatni.... én nem költök 300e-et okostelóra, 50e-et ruhákra stb... inkább beleölöm az autóba :)

2019. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező: én sosem vennék MX-5-öt :) nekem egy giccs!


De ezt szard le, ettől még ha neked bejön akkor legyen ez az álmod!

Ne azzal foglalkozz, hogy mást mit mond hanem azzal, hogy Te mit akarsz....

Nekem is már hányszor mondták, hogy adjam el a mercit mert már 30+ éves....

aztán ahogy teltek múltak az évek és egyszer sem hagyott ott az út szélén akkor már azt mondták, hogy jó autó :D :D

2019. máj. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!