Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autószerelőt vinni vásárláshoz?

Autószerelőt vinni vásárláshoz?

Figyelt kérdés
Nincs autószerelő ismerősöm de kinéztem egy autót, arra gondoltam hogy a környéken lévőket felhívom, hátha valamelyik bevállalná hogy elkísér megnézni. Szerintetek jó ötlet? Mekkora összeget kérhetnek el egy ilyenért?
2019. máj. 21. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Létező szolgáltatás a jármű állapotfelmérés vásárlás előtt, kb. 15-20.000 forint. Viszont általában nem Mohamed megy a hegyhez, hanem a hegy megy Mohamedhez, lévén egy átlagos családi ház, TESCO parkoló vagy használt autó kereskedés kavicságya nem igazán teremt jó műszaki feltételeket egy teljes körű átvizsgálásra. A szerelő is csak akkor tud jól dolgozni, ha saját műhelyében aknán, diagnosztikai szoftverrel és további szerszámokkal tudja megnézni a járművet. Van, aki ezt csápos emelővel és laptoppal igyekszik kiváltani, de az még mindig csak elégséges, nem az igazi.
2019. máj. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

őszintén szólva felesleges. oké, visz laptopot, gépre rádugja például, motortérbe belenéz stb.


1-2 súlyosabb problémát lehet így diagnosztizálni, de például nem tudja a festékvastagságot mérni, nem tud alánézni...


jobban jársz, ha megegyeztek az eladóval, hogy elviszitek közösen egy szervízbe állapotfelmérésre, lehetőség szerint egy olyanba, ahol az átlagosnál jobban ismerik a típust, a jellemző hibáit, és tudják, mi az, amit jobban meg kell nézni rajta.

2019. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
71%

Egyszerű.


Megmondod az eladónak, hogy a TE költségedre, szeretnéd a kocsit beadni egy műhelybe a vásárlás előtt.

Ha nemet mond, akkor örülj, mert akkor sanszos, hogy valami gebasz van!

2019. máj. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Te eddig csak az autószerelő költségére gondoltál...


Viszont ilyenkor az eladót is illik megkínálni egy 10-essel.

Az ő ideje is pénz.


Olvasom itt az oldalon, hogy sok eladó nem engedi megnézetni az autóját eladás előtt. Én sem járnám a várost kostenlos a vevőjelölttel.

2019. máj. 21. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
52%
Énis előtte szervizbe nézettem át , természetesen az én költségemre .
2019. máj. 22. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!