Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajnyomásjelző felvillanás?

Olajnyomásjelző felvillanás?

Figyelt kérdés

Tegnapelőtt felvillant az olajnyomasvisszajelző lámpa a műszerfalon, de azonnal ki is aludt. Hazavezettem kb. 25km-t. Nem gondoltam, hogy nagy baj lehet, mert 350 km autóztam azóta, hogy megnéztem mennyi olaj van benne, akkor még volt benne. Mikor megnéztük láttam, hogy nincs olaj az autóban. Éppen csak a nívópálca végén volt egy kicsi, jóval a minimum szint alatt. Tegnap öntöttünk bele 1 liter olajat, de még mindig nem éri el a minimum szintet. Jövő hét szerdára tudjuk vinni a szervizbe, addig nem merjük használni. Attól félek már korábban is felvillant csak nem vettem észre, épp csak megláttam, hogy felvillant.

Egyáltalán el merjünk vele menni a kb 2 km-re lévő szervizbe?

A hangján még nem hallatszik semmi, károsodhatott komolyan a motor?

2010es benzines 1.4 i30



#olajnyomás olaj olajszint
2019. máj. 22. 05:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha már ennyi olajat megevett, annak már mindegy a 2km.

Szomorú tanulság, hogy főleg az újabb autóknál kell nézni az olaj szintet.

Motorvezérlő által szabályozott PCV szelep(kartergáz visszavezető szelep), és egyéb horrorok miatti hirtelen olajeltűnés.


Amikor meg röhögünk a 30 éves rozsdakupacokkal járókon, amiken ilyen még csak mutatóban sem volt....az csak szép komótosan, de biztosan, és lassan ette az olajat. Ha ette.

2019. máj. 22. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
löksz még bele kicsi olajat és saját lábán viheted... amúgy mennyi olaj volt akkor benne amikor nézted? Ha 350km alatt eltűnt úgy az olaj,hogy 1 literrel se éri el a minimumot akkor az kaki dolog,de az autó alá nézzél azért be. Olaj nélkül károsodik ez nem kérdés,kérdés mindig az ilyenkor,hogy mennyire,de erre a pontos választ akkor fogod megkapni amikor szétkapják a motort ,ami olcsó nem lesz,de ennyire ne rohanjunk sehova,mert nem biztos,hogy szükség lesz ilyenre ameddig nálad van.
2019. máj. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Olaj nincs alatta.

kb a minimum es maximum közepe alatt egy kicsit volt az olaj. Nem tudom mennyit mentem olaj nélkul,remélem, remélem hogy nem ment tonkre a motor.

2019. máj. 22. 07:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nem a maximumig töltötted?
2019. máj. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1 litert vettem mert nem gondoltam hogy tobb kell ahhoz hogy a minimum folott legyek. Egyebkent is olajcsere jott volna mar jovo het szerdan.
2019. máj. 22. 10:08
 6/7 anonim ***** válasza:

Annak a 2 km-nek mindegy.

Inkább az véleményes, hogy ha olajprobléma van, minek kellett mgé 350 km-t menni vele.

Szerelő megnézi, aztán megmondja mi van

2019. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
gyanítom, hogy a hengerfej leszedése nélkül még csak tippelni sem fog a szerelő, hogy mi van a motorban.Az a kérdés, megfejti-e, hogy hová tűnt az olaj?
2019. máj. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!