Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan működik egy szervizes...

Hogyan működik egy szervizes átvizsgálás?

Figyelt kérdés

Használtautó vásárlása előtt mindenképp szeretnék egy szervizes átvizsgálást. A totalcar MűhelyPRN sorozatából tudom, hogy miket szoktak ilyenkor átnézni, szóval nem erre vagyok kiváncsi, hanem, hogy kb. mennyi idő, amíg átvizsgálják és hogy mennyire zsúfolt egy ilyen sorbanállás ha van egyáltalán sorbanállás?


Gondolom előre le kell foglalni egy időpontot, és az átvizsgálás után fizetni. De mi van akkor, ha én lefoglalok egy időpontot, de mégsem megyek el?

Valamint mennyibe kerül egy ilyen átvizsgálás?



2019. máj. 23. 13:14
 1/2 anonim ***** válasza:
autentikus válaszért ballagj be abba a szervizbe, ahol szeretnéd az átvizsgálást. a művezető mindent elmond tű pontosan.
2019. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egyszer voltam ilyenen.

Nem úgy ment, hogy az utcáról beesek és sorba kell állni. Odatelefonáltam, időpontot kértem. A megbeszélt időpontban odavittem az autót.

Ha nem mész el, nem fognak beperelni, nem ronatanak rád hajnalban a kommandósok. De szerintem illik legalább odatelefonálni, hogy bocs, nem tudok menni.

Kb fél órás művelet az átvizsgálás. Először alap dolgokkal kezdik. Végignézik lámpák működését, folyadékszinteket ellenőriznek. Aztán megemelik az autót. Alulról szemrevételezik. Nem rohad-e, volt-e huzatópadozva, futómű nem lóg-e, Kerékcsapágyak nem kotyognak, motor alulról is megnézik nincs-e olajfolyás. Nagyjából a gumik állapotát is szemrevételezik. Aztán fékpad: fékhatás és lengéscsillapító ellenőrzés. Végül hibakód kiolvasás.

Kb ennyi volt. A végén kapsz egy listát, amin be van pipálva hogy amit néztek megfelelő, vagy nem megfelelő-e. A legvégén fizeted ki a számlát. Én 7 éve voltam ilyenen. Azaz nem tegnap volt. Akkor 5000Ft-ot fizettem. Mostanában simán el tudom képzelni, hogy legalább a dupláját elkérik.

2019. máj. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!