Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kettesben lefullad, totál...

Kettesben lefullad, totál kontrol elveszik. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

Az autómnak van egy érdekes, de nem kivánatos új hibajelensége, miszerint kettesben pl. lejtmenetben egyszerüen lefullad, de olyan szinten, hogy csak a fék müködik (Szervo is elhal, kormányzás gyakorlatilag megszünik). De mikor a kettesből, vagy hármasból üresbe rakom, akkor a fordulatszám szimplán leesik négyszáz környékére egy nagyon rövid időre, majd vissza megy normál alapjáratra. Illetve még furcsa, de a szervo is néha menetközben elkezd érezhetően bekeményedni.


A kocsiban már volt alapjárati, kuplung, hőgomba cserélve. A pillangószelep is tisztitva volt. A szervizes szerint a Lambda 2 készül kihalni, de az nem hiszem, hogy ilyet okozhat.


Van valakinek valamilyen ötlete, hogy ez mitől lehet?


2019. máj. 26. 17:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És még valami, néha beinditásnál pedig mintha az autó magától adna gázt, csak egy minimálisan, de érezhetően magától kezdi el túráztatni a motort.
2019. máj. 26. 17:09
 2/11 anonim ***** válasza:

Hogy tud kettesben lejtőn lefulladni???

Ezt mondd meg.

2019. máj. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ezt kérdezem én is. Most mentem lejtőn kettesben lefele, majd úgy ahogy volt fogdta leállt a kocsi, besipolt a köszöni szépen, stop jelzés, szervot elvesz és csak a fék müködött.
2019. máj. 26. 17:15
 4/11 anonim ***** válasza:

Ember !!!

Ahhoz a keréknek is megkell állni.

2019. máj. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát pedig a kocsi gurult lefele és éppen egy jobbos kanyart próbáltam bevenni, mikor éreztem, hogy szervo zéró, és besipilot a müszerfalon a köszöni, ennyi volt jelzés.
2019. máj. 26. 17:19
 6/11 A kérdező kommentje:
Megjegyzem már korábban is jelentkezett ez, mikor átakartam menni egy fekvőrendőrön és menetközben visszaváltásnál ugyanez volt. Lefulladt, irányitás megszünt.
2019. máj. 26. 17:25
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem csak túl lassan mentél.
2019. máj. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lehet, bár ez volt a szerencsém, mert a fékkel megtudtam fogni az autót, mert a kanyart szervo nélkül nem igen tudtam volna bevenni. De annyira lassan nem mentem, hogy lefulladjon gurulás közben, kettesben. Ráadásul nem úgy fullad le, ahogy pl. parkolás közben teszi ha egyesben leveszed a kuplungról a lábad. Hanem egyszerüen csak lekapcsol a kocsi és csak a szervohiányból érzem, hogy itt valami nem stimt.
2019. máj. 26. 17:58
 9/11 anonim ***** válasza:

De ha kettesben van, akkor a kerék forgatja a motort, tehát van vákumos fékszervó, és van kormányszervó is.

Ha nincs, akkor annyira lecsökkent a sebesség, hogy már kevés volt a ketteshez. Mennyivel mentél?

Ja, és milyen autó?

2019. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ez csak kétféleképpen történhet, vagy már nagyon lassan mentél és lefullasztottad a kocsit, vagy te is az a fajta soför vagy aki nem használja a motor féket. Ha az utóbbi akkor nem utaznék veled. Volt már részem abban, hogy ilyen sofőr mellett jöttem le hegyről, soha többet. Azt hittem meghalunk. De hogy a kérdésedre is válaszoljak lehet csak egy vákuum cső van valahol kilyukadva, amiért nem tartja az alapjáratot.
2019. máj. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!