Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell kinyomni a kuplungo...

Miért kell kinyomni a kuplungot, ha az autó megcsúszik?

Figyelt kérdés

Esetleg hamarabb visszanyeri a tapadást?

Vagy a másik ötletem, hogy a motor lefulladását akadályozná meg, de miért?


2019. máj. 27. 16:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Nem kell kinyomni, ilyen előírás nincs.

De ha valakinek ezt megkell kérdezni akkor annak mindegy mit csinál ha megcsúszik az autó.

2019. máj. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nem kell kinyomni.

Hol olvastad ezt?

2019. máj. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha nem fékezel erősen, akkor nem kell, mert nem fogsz hirtelen annyira lelassulni, hogy lefulladj. Megcsúszásnál meg inkább a gázelvétel és a helyes kormányzás a fontos.
2019. máj. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hó-hóó, csak hátsókerekesnél esetleg. Elsőkerekesnél kifejezetten tilos ilyet csinálni. Hátsókerekesnél is csak akkor, hogyha egy kanyarban kitör az autó hátulja, és a lovakat el akarod venni az aszfaltról, akkor benyomhatod a kuplungot. De ehhez komoly ellenkormányzás is kell. Elsőkerekesnél is nem mindegy, hogy csúszik meg:

-ha alulkormányzott lesz, akkor el kell venni a gázt, durva esetben akár a fékre is léphetsz. Ezzel eléred azt, hogy a súly az első tengelyre terheljen, ezáltal tapadást nyerhetsz, és be tudod venni a kanyart.

-ha túlkormányzott lesz az elsőkerekes autó, akkor akár a gázra is léphetsz, megfelelő ellenkormányzással, hogy az autó "kihúzza" magát a megcsúszásból.

Télen, havas-jeges nagy placcokon lehet az ilyeneket jól gyakorolni, érdemes.

2019. máj. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hátsókerekes autómnál totál bullshit megcsúszásnál kuplungot kinyomni!


(Legalábbis akkor ha pl. vizes úton kipörög a hátulja, mert ha elvesszük a hajtást akkor nagyon hirtelen betapadnak a hátsó kerekek és az autó megugrik az ellenkormányzás irányába...

Sokkal egyszerűbb elvenni a gázt és úgy visszatekerni az ellenkormányzott autót a helyes irányba.)

2019. máj. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Itt olvastam: [link]

És azért tettem fel a kérdést, mert kíváncsi vagyok a fizikai hátterére is, hogy mi, miért történik.

2019. máj. 27. 20:12
 7/12 A kérdező kommentje:
Ja és nemcsak olvastam, hanem autóversenyen is láttam, hogy (főleg) esőben, ha felúszik, vagy akár csak kitör a hátulja száraz pályán, akkor ellenkormányoznak persze, és a fékpedállal egyidőben a kuplungot is nyomják. És igen, elsősorban hátsókerekes autókra gondoltam (tudom ezt nem írtam).
2019. máj. 27. 20:18
 8/12 A kérdező kommentje:
Valamelyikőtöknek akkor se lesz igaza, mert nagyon ellentmondtok egymásnak.
2019. máj. 27. 20:25
 9/12 anonim ***** válasza:

"Hátsókerekes autómnál totál bullshit megcsúszásnál kuplungot kinyomni!"


Nem egészen, hátsókerekesnél jó kinyomni a kuplungot túlkormányzottságnál, mert ha csak simán elveszed a gázt, akkor közbeléphet a motorfék, ami nem biztos, hogy jótékony hatással lesz.

2019. máj. 27. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én csak a régi elektrónika nélküli autómról tudok nyilatkozni...


Amikor kipörgött a hátulja és benyomtam a kuplungot akkor úgy betapadtak a hátsó kerekek, hogy azonnal elrántotta a kocsit és elkaptam egy fát.


Azonban amióta azt csinálom, hogy megcsúszásnál szép lassan engedem vissza a gázt akkor a kerékpörgés szabályozottan marad abba és az ellenkormányzást sem kell gyorsan csinálni hanem szép finoman visszaáll az autó egyenesbe...


Ezt próbálgattam tesco parkolóban is hóban és az esetek 99%-ban akkor maradt irányítható az autó ha lassan engedtem vissza a gázt.


Kérdező igazán mutathatnál egy ilyen sportautós videót :)

2019. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!