Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik korabeli mercit ajanlja...

Melyik korabeli mercit ajanljatok es mit lehet rola tudni?

Figyelt kérdés

En kicsi voltam mikor eloszor lattam a 80-90es evekbeli merciket es azota szeretem oket. Most eljott az az ido amikor megszereztem a jogsimat es mar ugyerzem keszenallok atulni egy ilyen autoba. Most egy 1500as polskim van ezt szeretnem lecserelni egy mercire. Nekem igazabol mindegy melyikbe kene atulni(w123,124,140 stb.)en barmelyiket el birom kepzelni magamnak. Mar csak az a kerdesem ti melyiket ajanljatok ss melyikrol milyen tapasztalataitok vannak fenntartas,koltsegek es meghibasodas ugyeben...nyugodtan irjatok tipus es motort is

Koszonom 23F



2019. máj. 27. 17:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mindegyik elavult , itthon alig van jó megbízhatô darab . Talán kintről még lehet klasszat behozni . 190esből benzinesből 2 -2,3 l-s is jó de 5ös váltóval vedd meg , napfènytetőset ha nincs klīma . Nézesd át alaposan és ellenőrizd le hivatalokon utqna vedd meg .
2019. máj. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

"Mindegyik elavult , itthon alig van jó megbízhatô darab"


A francot, annyi jó állapotú, csillivilli Merci van itthon, hogy Dunát lehetne rekeszteni velük. Minden második oldtimeresnek valamilyen Mercije van. És általában jó állapotú, megkímélet darabok. Nem nehéz találni egy patika állapotú W123 vagy W124-et, viszont nagyon ki kell nyitni a zsebed hozzá, annyira, hogy abból veszel egy megbízható, leigazolható 10 éves E320 CDI-t, ami rendes autó. Nekem is volt W116-os V8 benzines Mercedesem, még jó olcsón vettem, gondoltam mekkora fajnság lesz, meg ebben még vótanyag. A francot, sokkal jobb egy modern, kényelmes autóval járkálni, hidd el nekem.

2019. máj. 27. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 D. Brasco ***** válasza:
67%

Ezek a régi mercik mára kb pusztulatok,amik ebbe az elpusztithatatlansag mitoszba burkoloznak!Ahigy a kettes is irja hogy ha meg jot akarsz,akkor abbol a penzből meg bőven van más/jobb/ujabb/ertelmeseb gép!

A w140-es bálna merci amugy meg egy messze foldon hires betegágy es pénztemető......a w124-esek kb 90%-a mára gyakorlatilag munkásautónak hasznalt pusztulat,vagy tesók által teleszotyizott mocsok......aw123-as meg gyakorlatilag kikopott az utakrol,vasarlasra erdemes darab gyakorlatilag alig-alig.......szoval en jol meggondolnam ezt a vegyünk óckúl mernyót projektet!

2019. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Utolsonak uzenem hogy nem kozbeszedeket meg sablon fikazasokat kertem, hanem tapasztalatokat... Neked valoszinuleg nincsen es nem is volt ilyen autod, de meg a kornyezetedbe sem volt ilyen auto..de nyugodtan terjeszd a parasztvakitasaidat mert aki negteheti es vagyik ra az meg fogja venni az o kedvencet
2019. máj. 27. 21:26
 5/11 D. Brasco ***** válasza:
Még szerencse hogy az előző kommentemből te pont meg tudod állapitani hogy nekem milyen autóm van,vagy nincs......minden esetre látom te teljesen képben vagy,es elképesztő tapasztalatokkal rendelkezel mercedes téren!csak akkor nem értem minek kerdeztel.........
2019. máj. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A W123-as egy elnyűhetetlen gép, ha rendbe van rakva. Egyszerű, olcsó a fenntartása. A futóműve nagyon erős, jól bírja az itthoni kátyúkat, kényelmes és könnyű vezetni.

A W124 szintén jó, de már jóval több elektronika és modernizáció van benne, ezért több a hiba is.

A W140 felejtős, az egy pénztemető.

Az elődje viszont jó választás lehet, a W126. Ez az egyik legszebb és legjobb Merdzsó, de a fenntartása már ennek is húzós lehet.

2019. máj. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Epp ezaz hogy nincsenek tapasztalataim ezert itt is megkerdeztem,de meg mindig sablon amit hoztal ellene es a tobbiek legalabb ha volt nehativ velemenyuk ezekkel a mercikkel kapcsolatban akkor nem egybol leszroztak(ellenben veled) hanem esszeruen erveltek. Amiket osszehozol meg se lepodnek ha kidrulne hogy nincsen meg jogsid se
2019. máj. 28. 00:19
 8/11 D. Brasco ***** válasza:

Én meg azon nem lepődnék meg,ha kiderülne valami utolsó falu széli koheró vagy,aki egy ilyen bő huszon-harminc éves autóval akar 5 centit toldani a pélón,mert van az elején egy csillag!De hidd el nem ettől fog átázni a lányok bugyija a bucsun......

Egyébként ne haragudj,hogy kerdeztel valamit,és nem tetszik a válaszom!Elnézésedet kérem,hogy nem kezdtem el az egekig felxopni ezeket a vén putri lomokat!Mellesleg nekem már mindegyik meg volt,csak nekem már akkor,mikor te még a piros vödörért küzdöttél a homokozóban!Ugyhogy legközelebb kímélj már meg ezektől az okos megjegyzéseidtől,hogy neked nem kell a sablom duma stb........egyébként azok a sablon szövegek sem véletlenül alakulnak ki!Es még csak olyan nagyon keresned sem kellene,mert a net tele van ezeknek az autoknak a leirasaivalAhonnan a lényeget leszűrve magad is rájöhetnél,hogy lehet a maguk idejeben ezek az autók jok voltak csak azóta eltelt 40-30-20év,vásárlásra érdemes példány alig-alig,ami meg tényleg olyan,hogy meg szabad venni,azert meg kőkemény milliokat kérnek,amiből értelmes ember valami használhatót vesz,nem pedig egy ilyen mára kb veteránozásra való gépet!

Persze ruppótlan nagyravágyóknak,vagy a falu bikája főszerepre törőknek tökéletes lesz egy 3-4százezres példány is!

2019. máj. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon degeneralt vagy ha azt hiszed felvagni akarok vele. A gyerekes ripacskodasoddal probalod frlhivni magadra a figyelmet. Tanulhatnal egy kis illemet mielott ilyeneket irkalsz egy masik embernek. Ne hozd szegyenbe a szuleidet es a tanitoidat
2019. máj. 28. 16:06
 10/11 anonim ***** válasza:
2es válaszoló nem értetted meg a lényeget . Senkinek sem ajánlom egyiket sem , mert 2 3szorosát rá lehet herdálni ahhoz hogy jó legyen az öreg vas . Egyszerű népek nem hobbiból újítanak hanem hasznalnatra . Lefutottak elavultak .
2019. máj. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!