Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megéri-e 2019-ben egy 2005-ös...

Megéri-e 2019-ben egy 2005-ös gyártású autót venni?

Figyelt kérdés

1,5m ft körül szánunk autóra, kinőttük a miénket, egyterűeket nézünk, városi használatra, benzinest.


Találtam egy megkímélt állapotú, olaszból behozott Toyota Corolla Versot.

Az autó nagyon jó állapotban van, viszont 2005-ös gyártású, nem tudom hogy érdemes-e 1,5m-t kiadni egy 14 éves autóért?


Előre is köszönöm a tanácsokat!



2019. jún. 3. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Mennyi km van benne?

Mert nekem a Partnerbe 120 ezer van , 2004-es és egy milláért számolták volna be, ha újat veszek.

2019. jún. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
135e (-el van hirdetve, csak szeretném elhinni hogy tényleg ennyi van benne)
2019. jún. 3. 10:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy annyi a valós Km vagy nem, az a baj hogy nagyon sokan azt nézik mennyi Km van benne és ezért is trükköznek az állítgatásokkal mert szinte mindenki csak ezt nézi. Persze ez is fontos nyilván de egy ennyi idős autónál az sem jó ha viszonylag 135 ezer km van benne de az sem meggyőző ha már 250 ezer felett van. Persze számít nyilván hogy mennyit volt használva stb... de ha túl kevés van benne az sem jó mert a ritka használat sem tesz jót a motornak és egyéb alkatrészeknek. Egyébként elmondom neked az állapotot kell nézni. Ha elmész megnézni az autót vigyél magaddal egy olyan embert aki ért is hozzá, még akkor is ha te is értesz. Erre szokták mondani hogy több szem többet lát. A rejtett nyílásokat feltétlenül nézzétek meg hogy nincs-e rohadás amit lefednek. Akkor a lengéscsillapítókat nagyon nézzétek, fékcsöveket, meg az egész alját az autónak próbáljátok meg megnézni. Aztán a motortérbe is nézzetek be hogy mi milyen állapotbanvan ránézésre. Meg úgy az egész autón is. Én azért 1,5 milliót sokallok egy corolláért megmondom őszintén. De a legfontosabb amit nézzetek hogy ha van vezetett szervizkönyv azt nézzétek át hogy mikor mi lett kicserélve, akkor mennyi volt a KM óra állás, meg milyen dátum van beleírva. Ha vissza van tekerve a km akkor itt ki lehet szúrni mert sokan így szoktak lebukni. Ha nincs vezetett szervizkönyve akkor én egészen biztos hogy ha megvenném akkor lealkudnék belőle legalább 200 ezret mer ugye fékeket, motorolajat, szűrőket, vezérlést alap hogy cserélek ha nem tudom pontosan mikor lett utoljára cserélve, és ez kb 150-200 ezerbe benne lesz az egészen biztos ha nem többe.
2019. jún. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kicsit értelmetlen a kérdés abból a szempontból, hogy ha ennyi az anyagi keret, akkor ilyen idős autót kapsz a piacon. Nem tudsz mit csinálni, ez van, a piac diktál.

14 éves autó már nem fiatal, de nem is szánalmasan öreg bontószökevény. Jó pár évig kiszolgálhat, ha ismert az előélete és egy kicsit is vigyáztak rá, jó állapotú.

Nekem is pont 2005-ös az autóm. De még 2012-ben vettem, 7 évesen, hibátlan műszaki és esztétikai állapotban, itthoni első forgalomba helyezéssel, 1,32M-ért. De ez azért nem releváns, mert akkoriban még a gazdasági válság éreztette a hatását, elég nyomottak voltak az árak és azon belül is jól sikerült venni. Kicsit faramuci helyzet, hogy ennyi év elteltével is kb annyit ér, mint mikor vettem. Más fórumokon is beszélgettünk már erről. Most eléggé pörögnek az autó eladások, nagy a kereslet az ilyen nem túl drága, népszerű típusokra, mint amit kinéztél. Így kb ekörül van jelenleg a reális ára.

2019. jún. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tennék fel mindent egy lapra, ami miatt elsőkként tartom számon a kocsit, az az hogy magántulaj, és elolvasva a véleményeket erről a típusról, 1-2 kivételével csak jókat írnak róla.


A kor engem sem a szó szoros értelmében zavar, állapotra vennék autót, viszont nem tudom bölcs döntés-e kiadni 1,5m körül egy autóért ami már eleve 14 éves.

Hozzáteszem, néztem hasonló paraméterekkel ilyen Verso-kat és itt mozog az áruk, még ennyi idősen is.

2019. jún. 3. 11:24
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy nagyon jó ismerősöm foglalkozik külföldi autók behozatalával, ő azt mondja olasztól autót ne vegyen senki, mert baromira le vannak harcolva és a belsejük is le van lakva. Ő Hollandia, Németország, Ausztria, ahonnan beszerzi a kocsikat.
2019. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Egy 15 éves autó már semmiképpen nem ér egy millát. Ha tip-top akkor is maximum nyolc kilót.
2019. júl. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!