Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motoros jogsi vs. Autós jogsi?

Motoros jogsi vs. Autós jogsi?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A témában eléggé tudatlanként teszem fel a kérdést. Sajnos, a kuplung kezelés nem megy annyira. Sőt, fogalmaznék inkább úgy, hogy semennyire. A kuplung a motoroknál is ugyanúgy ott van ilyen formában, mint az autóknál? Csak mert gondolkoztam azon is, hogy inkább motoroznék autó helyett. Előre is köszi!
2019. jún. 3. 16:37
 1/6 dirtboy ***** válasza:

Motor nem tud autót helyettesíteni.

egyébként attól függ milyen motor mert pl robogónál nem kell kuplungolnod illetve motornál kézzel kuplungolsz nem lábbal.

de autónál is van automata váltós lehetőség.

de télen nem tudsz motorral közekedni, illetve nagy bevásárlást sem lehet motorral,utasod is max 1 lehet,új jogsisként pedig 2 évig egy sem.

úgy hogy hajrá B jogsi és majd autó.


Üdv.

Egy motoros és autós

2019. jún. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Automata váltós kocsi?
2019. jún. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezek szerint még el sem kezdted egyik kategóriát sem...

A gyakorlati oktató feladata az is, hogy a tanulót megtanitsa a kuplung, váltó kezelésére, ami nem csak az autókban, hanem motorokon is lehet, és ott még az oktató bele sem tud avatkozni a rossz váltásba.

Automata váltó lehet alternatíva motor és autó esetében is, ha valóban nem megy a váltó kezelése.

Ennek az az ára, hogy csak automata váltós járműre lesz érvényes a jogosítvány, de ez motorra is igaz.

A váltó kezelését csak gyakorlással lehet megtanulni, de az sem árt, ha van valaki, aki segít, nem csak annyit mond, hogy "hülye vagy hozzá"

2019. jún. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A tanulók 80%-a a kuplungolástól-váltástól fél a legjobban. Pedig egyáltalán nem bonyolult se autón, se motoron. Kis gyakorlás és menni fog az, már az első alkalom után. Ha mégse akkor marad az automata váltós autó/motor, de ha azon tanulsz akkor csak arra lesz érvényes a jogsi, kézi váltósat nem vezethetsz.
2019. jún. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha az autón kezeled rosszul a kuplungot akkor ugrál max lefullad. Ha motoron akkor garantált a zakó.
2019. jún. 4. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én mint teljesen laikus szólok hozzá. Sosem ültem még motoron, vagyis úgy mint sofőr nem. Utasként volt nagyon régen, svarblin. De ezt nem nevezném tapasztalatnak. Autós jogsim sincs. De őszintén, nem is akarok. Jelenleg nem, mert egyszerűen nincs rá szükségem, nem vonz, nem érzem azt, hogy hozzám ez passzolna. Persze, tudom, hogy az ember nem azért vezet legtöbbször autót, mert ő egy autós krapek, vagy éppen hogy erre van hangulata. Kell a munkához, illetve megkönnyíti az életet.

Én ha vezetni fogok, akkor motorra teszem le a jogsit. Szimplán azért, mert nekem az jön be. Valamennyire gyerekes és komolytalan indok, de más nincs mellette.

2021. jún. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!