Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valóban ilyen drága fenntartan...

Valóban ilyen drága fenntartani egy autót? :O

Figyelt kérdés

Vállalkozás indításához szükségem lenne egy olcsó, városi kisautóra. Elsők között a régi Suzuki Swift jutott eszembe. Megbízhatónak mondják, elvileg olcsó hozzá minden, és nem eszik sokat.

Találtam is olyat ami megfelelne, de néztem egy autófenntartási kalkulátort. Elméletileg a 2000-es évjáratú, 220000 forintba kerülő, 1.0 Swift, évi 12.000 kilométer futásteljesítménnyel, havi ~50.000 forintba kerülne mindennel együtt. 5 éves összköltsége ~3.600.000 forint. Ebbe beleszámol minden adót, biztosítást, üzemanyagot és feltételezett szervizeket.


A kérdésem igazából mindenkihez szól, aki autót tart fent. Valóban ilyen drága lenne? Egy majd 20 éves Suzukival havi 1000 kilométer 50.000 forintba kerül?


Kifogom fizetni, mert szükségem van autóra, de ez most meglepett.

Előre is köszönöm!



2019. jún. 3. 19:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Nem kerül annyiba, a benzin - a mai átlagárakkal számolva - kb. a fele. Persze nem mindegy, milyen vezetési stílusban, milyen körülmények között, és milyen területen mész vele.


A súlyadó, a KGFB és az amortizáció szerintem összességében nem tesz ki 20000 Ft-ot egy hónapra egy ilyen kaliberű autónál. A Swiftet tényleg nagyon keveset kell javíttatni, nagyon megbízható, strapabíró autó.

2019. jún. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Óvatos 5.5 literes fogyasztást írtam be a kalkulátorba és havi 22.000 forint jött ki rá, ami a mai 400 forint körüli árral reális is. Viszont a többi 28.000 havonta nekem is soknak tűnik. Jó lenne ha mindennel együtt úgy havi 40-ből kijönne. Először eszembe jutott komolyabb autó is, de ha már egy kis Swift ennyibe kerül, akkor egy darabig nem gondolkodok nagyobb autóba.
2019. jún. 3. 19:19
 3/17 anonim ***** válasza:
0%

Vállalkozás indítása, tehát cégautó, és te 220 ezer forintos Swiftet keresel. Már itt bukott az egész.

Amúgy: igen, az autók fenntartása elég nagy luxus.

2019. jún. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Ha egyéni vállalkozó, nem kell cégautó, és nem is érné meg.

Miért ne vehetne egy olcsó, használt autót kezdetnek? A-ból B-pontba kell eljutnia.


Nem ezen fog múlni a vállalkozás sikere. Nagyon sokan kezdték kicsiben, akik ma már milliárdosok. (Mondjuk valószínűleg sosem tartoztak azok közé, akik leszólnak másokat.)

2019. jún. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem írtam bele a kérdésbe milyen vállalkozás, igazából egyéni vállalkozó leszek/lennék és szükségem lesz egy olyan autóra amivel városon belül gyorsabban tudok közlekedni, mint busszal vagy gyalog. De a vállalkozás nem is annyira lényeges most, szólhatna ez a kérdés egy átlagos fiatalról is akinek szüksége van autóra.
2019. jún. 3. 19:27
 6/17 anonim ***** válasza:
Robogó?
2019. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Orbitális összeg egy autó, csak ebbe a legtöbben bele se mernek gondolni. Mondjuk azt most mondom, hogy én egy 220 ezer forintos kocsitól nem remélnék 12 ezres futásteljesítményt 5 éven át, az fix... illetve de, csak akkor állandó vendég leszel a szerelőnél.


- Benzin.

- Parkolás.

- Biztosítás.

- Casco. Ha nincs casco, akkor az apróbb tipikus parkolási balesetek költségei. (Bár ez egy közel 20 éves Swiftnél kiesik.)

- Kötelező szervizek.

- Eseti meghibásodások.

- Senki sem számol vele, de ÉRTÉKVESZTÉS!

2019. jún. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Beviz Elek ***** válasza:

Attól függ...


Ha folyamatosan minden aprósággal szervízbe hordod, feltételezzük hogy egy 19 éves Swiften már sok a lakatolnivaló, akkor 5 év alatt akár el is érheti ezt az összeget.


Ha odafigyelsz egy kicsit, akkor sokat spórolhatsz ezen az összegen.


Matekozásnál ne feledd, hogy az üzemanyag minimum harmada az összköltségnek, a Swift keveset fogyaszt, sok városozással viszont mégrosszabb fogyasztásod lesz.


Apránként fizetgetve nem lesz ilyen feltűnő ;)

2019. jún. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egyébként tényleg érdemes megfontolni a robogót, ha nem kell vele szállítanod nagyobb méretű dolgokat, vagy nem tárgyalni/előadni jársz, ahová szükséges az ápolt megjelenés (bár oda nem ajánlott 20 éves Suzukikkal érkezni).


A robogó sokszor gyorsabb városban, hiszen előzni tud a dugóban, és megspórolható vele a parkolási díj is.


Barcelonában - ahol rengeteg az autó, és szinte lehetetlen normálisan parkolni - például hihetetlen népszerű a robogó, fiatalok-idősek, fiúk és nők mind azzal járnak dolgozni, bevásárolni, szórakozni.

2019. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Robogó nagyon jó lenne, de sajnos néha kell nagyobb dolgokat szállítanom, a suzukiba bőven befér, de robogóval vagy nagyon kényelmetlen vagy inkább balesetveszélyes lenne ezeket szállítani.

Mindent beleszámolt ez a kalkulátor, értékvesztésnek például 43.000 forintot írt. De a szervizre is elég sok mindent írt még motorgenerált is 110-ért (ez nem tudom valós-e, azt gondoltam ennél több). Szóval az elkövetkező 5 évre olyanokat is beleszámolt amik lehet nem fognak kelleni.

Természetesen nekem sem az a célom, hogy ilyen autóm legyen életem végéig, ez most egy szükségmegoldás, ha tehetem 1-2 év múlva cserélem is. Viszont egy évi ~600 körül lehet számolni addig is.

2019. jún. 3. 19:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!