Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Pontosan hogyan is kell...

Pontosan hogyan is kell parkolni merőlegesen?

Figyelt kérdés

Lépésenként érdekelne:


A vezetésoktatóm úgy mondta múltkor, hogy


1, tolatásnál elmegyek a 3. kocsiig (amíg a vállam nem éri el a 3. kocsi szélét, és az út felezővonalán állok pont középen

2, ha elértem, rükverc

3, csúsztatom a kuplungot, ahogy a kocsi megmozdult, elkezdem a kormányt tekerni jobbra, de nem tudom, h meddig


aztán már nem tudom. amikor merőleges a kocsi, visszatekerem a kormányt??


amikor elölről próbálok beállni, nem tolatva, akkor hogy kell?


lehetőleg olyan írjon, aki hajlandó a kérdésre válaszolni.

tudom, hogy máshol is leírják, hogyan kell, azt is, hogy a vezetésoktatóm elmagyarázza, de elég türelmetlen a tolatásnál, én meg legalább az elméletet érteni akarom, szóval jó lenne, ha vki részletesen lebutítva leírná.



2019. jún. 4. 08:20
 1/6 anonim ***** válasza:
57%

Én is eléggé feltem a parkolasol, engem barátom vitt el és sokat segített és neztem melle YouTube videókat

Szerintem kerj meg egy ismerőst/szülőt, hogy menjetek el parkolni és magyarázzák el 🙂

2019. jún. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Erre nincsenek ilyen nagy megoldások véleményem szerint. Ezt érezni kell, legalább valamennyire. Ez az igazság. Persze vannak ezek az "igazságok", hogy így-úgy gurulj előre meg 45 fokos szögben tekerd a kormányt, de ezekben nem hiszek.


Ahogy én szoktam hátramenetes beállásnál akár személyautóval akár busszal:


Orral begurulok a 2 jármű közé és onnan tekerem ki a kocsi elejét balra. Így a kocsi/busz feneke már abban az ívben áll, amivel belehet állni. Ilyenkor még valamennyire eltekerem jobbra a kormányt, hogy közel menjek a padkához és utána behúzom az orrát is.


Előre menetben pedig beállok amíg csak befér a jármű majd tolatva kiegyenesítem, akár 2-3 korrigálással.

2019. jún. 4. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez talán segít:

[link]

2019. jún. 4. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%

"1, tolatásnál elmegyek a 3. kocsiig (amíg a vállam nem éri el a 3. kocsi szélét, és az út felezővonalán állok pont középen"


Hát, azért az sem mindegy, hogy egy Smarttal vagy, esetleg egy Ford Rangerrel...


Ha türelmetlen egy oktató, akkor válts! Egy normális oktató megtanít mindenre, mire vizsgázol, nem a gyakorin kell tanulnod...

2019. jún. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző válaszadók írták, ezt igazából érezni kell, nem bemagolni, hiszen nagyon nem mindegy, hogy pontosan mekkora a parkolóhely, mekkora az autód stb.


Én így tanultam:

1. hátramenetbe rakod

2. mikor egy vonalba kerül az autók hátulja/vezetőülése/tükre (nyilván nagyjából azonos, átlagos méretű járművek esetében), akkor viszonylag gyorsan kitekered a kormányt. tehát kettőt tekersz rajta, ütközésig.

3. mikor kb. 45 fokos szögben állsz a járdaszegényhez képest, akkor visszatekered alapállásba, és úgy mész egy kicsit. ezzel adod meg a parkolóhelyre történő beállás szögét

4. mikor az anyósülés kb. egy vonalba kerül az előtted lévő autó bal hátsó lámpáival, akkor megint ütközésig kitekered a kormányt, de most értelemszerűen a másik irányba, balra. ezzel állsz be konkrétan a parkolóhelyre

5. korrigálsz, ha kell


De böngészd át a linket is, amit küldtek.

2019. jún. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

majd ha hazaértem, végigolvasok mindent figyelmesen az otthoni gépről.

egyelőre köszönöm a válaszokat.


ja még annyira, hogy igen vmi 45 fok volt benne, amikro magyarázta, és nekem tolatásnál ahogy megmozdult az autó, tekernem kellett a kormányt.

2019. jún. 4. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!