Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízellel külföldön?

Dízellel külföldön?

Figyelt kérdés
Az érdekelne a dízel autókat ki tiltották e már külföldön . Konkrétan nem találtam neten semmit valahol azt írták már német nagyvárosba nem lehet bemenni euro 6 alatti motorral máshol meg azt írták ilyen nincsen csak tervezik meg olvastam olyat is ahol azt írták hogy a 25 ezer lakosnál nagyobb városokban igaz ez. Tehát érdekelne ez igaz e. Egy audi A4 2,5 Tdi-m van 2002-es évjárat. Az úti cél Rotterdam és Köln. Mind a két helyen lesz bőven városon belüli rohangálás.

2019. jún. 4. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Inkább csak a nagyobb városokban mint Hannover, oda zöld plecsnivel lehet bemenni. Azt jelenti, hogy már részecskeszürövel kell rendelkezni az autónak, akkor kaphat zöld matricát.


Kb. itt találod meg, hogy hová nem lehet bemenni ha nincs zöld plecsnid. Ezt a tüvnél lehet megrendelni, ha az autó megfelel az elöírásoknak:


[link]

2019. jún. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én azon izgulnék, hogy kibír e egy 2.5 TDI egy majdnem 2000 kilóméteres utat egyirányban.


Bocs, nem bírtam ezt kihagyni :))

2019. jún. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Semmi gond már megszoktam de megmondom apámtól kaptam meg ezt a kocsit ő újként hozta ki eddig 4 porlasztó lett rajta cserélni meg 8 ezrenként olajcsere de értettem a poént :)
2019. jún. 4. 16:11
 4/13 D. Brasco ***** válasza:
Sehonnan nincs kitiktva semmilyen dizel!A neten megy a felesleges pánikkeltés,a lényeg az,hogy bizonyos városok bizonyos részeibe nem lehet bizonyos euro norma alatti dízellel behajtani!De pl euro 6-ossal oda hajtasz be ahova akarsz!
2019. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tehát akkor ez csak kamu hír ?
2019. jún. 4. 16:12
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kamu, cask mint minden az euban, még évekig tart. :)
2019. jún. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
így igaz. bizonyos városok bizonyos területeiről vannak bizonyos időpontokban kitiltva. Nem kell pánikolni.
2019. jún. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Utolsó: Hannovert ismerem, de ezt lehet általában a nagyvárosokra németeknél általánosítani.

Gyanítom, a 2002-es nem részecskeszürös, így zöld plecsnit nem kap.

De csak a belvárosokból vannak a nemzöldek is kitiltva.


Ha viszont mégis zöld, akkor oda kell figyelni hogy meg legyen igényelve plecsni. Egy kollégám berlinben kapott 80 euro büntetést, mert szélvédöt cserélt, és elfelejtett új matricát rendelni. Persze miután bizonyította, hogy az auto rendben, akkor a büntetést törölték, és csak az eljárási díjat kellett fizetni, ami azért jóval kevesebb.

2019. jún. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja, és elfelejtettem, németeknél általában van tilalom, vagy nincs. Idöszakost nem ismerek, de nem jelenti azt hogy nincs.
2019. jún. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Sajnos nem egészen kamu, Stuttgartba például már most sem mehet be az Euró 4 sem, szeptembertől lehet már az Euro 5 sem. Hogy ki ellenőrzi? Szerintem senki.
2019. jún. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!