Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mivel ártunk jobban a környeze...

Feketeruhasember kérdése:

Mivel ártunk jobban a környezetnek? Új vagy régi autóval?

Figyelt kérdés

Ha egy új autót már-már 3-4-5 évente kell cserélni mert úgy gyártják le hogy így érje meg és ne 20 tól a végtelenig mint egy régebbi típusú jól karbantartott autó esetében. Előbbi esetben ugye több autó készül merrt minden mindenki inkább cseréli de ezek környezetbarátabbak(már amíg használják) utóbbi esetben nem készül annyi autó de azok jobban szennyeznek.


Melyik igaz?


2019. jún. 5. 21:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még nem hallottam róla,hogy egy autó 5 év után kuka lenne. Miért lenne öt év után kuka egy olyan autó, amibe az 5 évalatt csak 100000 kmt raknak bele? Szerintem ez nem a kortól, hanem használttól függ.
2019. jún. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
42%

Há' természetessen a zegykilenc tédéji, de akkó', ha kormó'. Mentű' jobban kormollik, attú' jobban kíméli a környezetet, mer' a zegykilenc tédéji százon legalább három liter gázolajat termel, nem hogy fogyasztaná! Há' ez a legjobb ótó a világon!

A valóságban az az igaz, hogy a tömegközlekedés és a gyaloglás az egyetlen alternatíva, ami nem növeli a környezeti terhelést, de Magyarországon ez nem is jöhet szóba. Itt az óttó az isten, a nímettótónál pedig nincsen jobb, mer' a telepi suttyó prolinak arra telik. Ha pedig már így áll az élet, akkor ehhez igazítjuk a valóságot: a 18-25 éves nímett használt ótók a legjobbak a világon, mer' a nyomorult prolinak arra van píze a minimálbíres betanított melóbú' meg a zokosításbú'.

2019. jún. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Én három évente cserélem az autóimat, következő elektromos lesz, én azt nem értem, hogy miért lehet egyáltalán még huszadik századi autókat venni, sőt már a 2010-es autók is büdösek, ezeket be kellene tiltani. Remélem hamarosan be fogják.
2019. jún. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Az új autók is mennek 20 évet, szóval mindegy. Aki le is cseréli, nem dobja el, hanem az az autó használtként fut majd tovább.
2019. jún. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Beviz Elek ***** válasza:

Apróság, de nem kell 4-5 évente cserélni, én a 15+ korosztállyal is nagyon jól elvagyok, szóval majd annyi idősen töredék áron boldogan megveszem az akkori tulajtól.


A kérdésre visszatérve, attól függ milyen távban gondolkodsz...

Ha tegyük fel örök élet+1 napra terveznének a gyártók, akkor ellátják a piacot kocsival aztán alig fogyna autó (baleset, népszaporulat), 50 éves kétütemű őskövülettel járnánk. Valóban, rengeteg környezetszennyezést úsznánk meg, de csak rövid távon.


Ezzel szemben a világ felismerte a környezeti problémákat, az autók szennyezését szabályozzák, a gyártók folyamatosan fejlesztik az autókat és új megoldásokat keresnek (hagyjuk most ezeket a zsákutca-dízeleket), arra felé haladunk hogy széllel, napfénnyel közlekedjünk tehát csak a gyártás szennyezze a környezetet. Ne feledd, az egész a pénzről szól, a gyártó abból fejleszt ami az autó előállítási költségén felül marad, ebből a szempontból nagyon is jó ha van kereslet.


Ez az egész környezetvédelmes dolog egy folyamat amiben nem lehet lépcsőfokokat átugrani, a technikai fejlődéssel és az emberi agyi érettségével folyamatosan tud lépésenként előre haladni. A kérdés az hogy a fenntartható szintet elérjük-e azelőtt mielőtt kiírtjuk magunkat.

2019. jún. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Értem szóval ez akkor egy ilyen 22-es csapdája.

Ha sok új autót veszünk akkor a gyártóknak lesz pénze fejleszteni és környezetbarátabbá tenni az autókat amik így nem szennyeznek annyit. De az előállítással is szennyeznek vagy azzal nem?


A kérdésen egy kicsit variálnák(mert valaki ebbe kötött bele) Vonatkoztassunk el attól hogy szerintem pár évre gyártják csak az autókat ez egy másik téma. A lényeg hogy bár ha még menne is tovább az az autó akkor is inkább lecserélik pár éven belül egy másik újra. És a kérdésben is erre voltam kíváncsi hogy ez most jó e vagy rosszabb e nekünk.

2019. jún. 6. 00:11
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

A Földnek kellene közlekedési eszközöket gyártani, nem az embereknek, meg az autógyárak profitjának.

Ezt a sok vackot, amit megengednek a nagyobb hatalmak, ők lesznek a felelősek a világ pusztulásáért.

Így is már minden hírekben ott van, hogy egy nagy szemétdomb az egész Föld, és csóri állatok hogyan szenvedik meg.

2019. jún. 6. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Annyi bullshitet összehordtál, hogy inkább nem mennék bele.

Alapvetően az újabb jobb, elégedj meg ennyivel

2019. jún. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Beviz Elek ***** válasza:

#7

"az elektromos autóhoz szükséges áramot erőművek állítják elő ,amik jelen pillanatban nem megújuló energiaforrások"

Az erőművek később sem lesznek megújuló energiaforrások, de a megújuló energiaforrásokkal kiválthatóak az erőművek. Mint írtam, ez egy folyamat, tehát nem egyik napról a másikra megy.


Ki a birka? Aki elhiszi hogy megújuló energiaforrással kielégíthető az igény? Norvégia a szükséglete 99%-át állítja elő és még mindig tudnak továbbiakat telepíteni, tehát megoldható.

Vagy az aki elhiszi milyen jó a dpf-es dízellel pöfögni a városban? Rájöttek hogy rákkeltő és mégsem olyan jó...

2019. jún. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

10es...


Norvégia 4szer akkora,mint Magyarország, fele annyi népességgel. :) Tenger határolja,nem kis területen. Ergo a vizenergia megállhatja a helyét. A szél már kevésbé szerintem mivel elég dimbes-dombos,hegyes környék, talán a napból is nyerhetnek valamennyi energiát. !!!DE!!! mint írtam 4szer akkora területén fele annyi ember. :) Ne vitatkozunk, úgysem tudsz meggyőzni,én sem téged. :) De csak egy kérdés... : Ma már mi nem rákkeltő? Pl amit megeszel? Minden mert telenyomják minden ...ral. A műtrágyáról ne is beszéljünk,a permetekről,stb. Ez az egész dízel mizéria,csak politika. Kutatók bizonyították,hogy nem az autók az első sorban környezetszennyezők (legyen az benzin vagy diesel), hanem az ipar.


[link]


Erről a témáról nem is egy cikk van. De én itt fejeztem be a témát. :)

2019. jún. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!