Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vw Polo 5 literes fogyasztas?

Vw Polo 5 literes fogyasztas?

Figyelt kérdés

Egy 1.4 benzines 4. generacios Polorol lenne szo, 75 LE, eddig varosba nezegettem, olyan 7,5-8,5 liter koruli fogyasztassal lehet vele elkozlekedni. Szerintetek orszaguton ha nagyon finoman kozlekednek vele le lehetne vinni 5 literre vagy kicsit ala a fogyasztast, vagy lehetetlen? Ha sokat motorfekezek, azzal mennyire teszek kart a valtoban, a kapcsolgatasokkal mennyire karositom akar a valtot, akar a kuplungot?

Az ertelmes valaszokat elore is koszonom



2019. jún. 5. 23:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
51%
1.4 benzin sosem fog 5 litert fogyasztani átlagban, ha használod. Nyilván, ha 70-el gurulsz ötödikben, össze jöhet, de ez nem életszerű. a motorfék a váltót miért károsítaná? A váltó, meglepő módon arra van, hogy válts vele. A kuplung is. Ha tudsz vezetni, normálisan kezelni, akkor sokáig elmegy a tárcsa. A váltó meg sosem esik szét.
2019. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Koszi szepen.

Igen, a valto valoban erre a celra van, csak arra voltam kivancsi, hogy a sok valtas mennyire tesz rosszat osszessegeben? Gyakran hasznalok motorfeket...

2019. jún. 5. 23:53
 3/11 anonim ***** válasza:
47%
ha a technikád helyes, akkor semennyire. A motorfék a motort veszi igénybe, a váltás a kuplungot. De egyik sem tér el a normális használattól, vagyis nem teszel vele rosszat
2019. jún. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Hogy jön a motorfékezéshez a váltás? Mondjuk 4. fokozatban haladsz, lassítanod kell, akkor elkezdesz óvatosan fékezni, majd még visszarakod kettesbe hogy még nagyobb legyen a motorfékhatás? Mert ennek nem sok haszna van, sőt összességében rosszabb megoldás mintha csak egy kis fékezés után kidobnád üresbe a váltót és úgy lassítanál tovább.
2019. jún. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%

Nekem az 1.4-es rönyómmal, ami szintén 75 ló, kijön itt aprajafalván az 5 liter körüli fogyi, ez előtt trutymódízelem volt, az is pont ennyit zabált gázolajból. Csak az legalább nem ment, meg füstölt, meg horror volt szerelnem.

De autója válogatja, úgy tudom a vw alapú benzines cuccok nem annyira fogyasztásbarátok.

Ismerős 1.4-es Fabiája még guruló üzemmódban 90-nel országúton is 7 liter körül evett.

Sőt, van olyan, ami 1.6 motorral még kevesebbet képes benyelni, csak úgy kell vezetni.

2019. jún. 6. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 D. Brasco ***** válasza:
39%

Nekem meg a 2ezres autóm fogyasztott 3.5litert.......4személlyel megpakolva hegynek fel 220-nál 4.-ben.......

Egy 1.4-es polo soha nem fog 5 litert fogyasztani,maximum valami vasarnap délutáni forgalom mentes 60-70-es orszaguti poroszkálással hátszélben evezővel vitorlával....de még igazábol akkor sem!meg azert ez aztan nagyon életszerű felhasznalas

2019. jún. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon speciális körülmények közt lemehet a fogyasztás 5 literre.

Viszont valós élethelyzetben magasabb lesz az átlag.

2019. jún. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
5 liter alá nem fog menni a fogyasztás. (Jó, tudom a Ricsié csak 4ésfelet eszik. Mert azt mondja! Mond te is.)
2019. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#6

Milyen autod van, hogy 220-nal 4-be tudsz vele menni 3,5 literrel? Ne haragudj, de eleg hihetetlen szamomra...

2019. jún. 10. 13:14
 10/11 D. Brasco ***** válasza:
Irónia a márkája szarkazmus a tipusa........
2019. jún. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!