Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson kuplung folyamatosan...

Simson kuplung folyamatosan csúszik. Mitől?

Figyelt kérdés

Mindig csúszik a kuplungom, akárhol állítom, csúszik.

Szétszedtem a lamellákat, mert előtte kúszott a kuplung, azaz behúzott kuplunggal is rántott a motor sebességbe rakásnál. 2 lamella szorult a kosárban, azokat finom tűreszelővel megcsiszoltam. Most meg csúszik, de sikerült annyira beállítani, hogy indításnál nem is venni észre, de menet közben látom, hogy 50-55-nél nem is megy jobban, sőt már 45 km/h-s tempóban is eléggé pörög a motor és melegszik. Ez kuplung miatt van szerintetek vagy karbi/gyújtás kombó? Bár utóbbiak elvileg jól vannak beállítva.

Olaj 80W90 van benne, évekkel ezelőtt is ezt használtam és semmi kifogásolni valóm nincs vele.



2019. jún. 7. 06:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt azért meg tudod talán állapítani hogy csúszik e a kuplung?

Vagy a karbi és gyujtás hibát is el lehet különíteni a kuplungtól.

2019. jún. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen. Korábban gyújtás és karbi hibákkal küszködtem, ezért rángatott, nem ment a motor. Miután összeraktam a kuplungot, akkor a 40-et alig vitte mert csúszott a kuplung. Nem rég álítottam rajta, most így jobb és berúgáskor se érezni, hogy csúszna, de menet közben érezni.
2019. jún. 7. 09:55
 3/7 Mickbro ***** válasza:

Szerintem a kuplung nem fokozatosan csúszik meg, hanem egy darabig viszi a motort, aztán hirtelen felpörög, és közben nincs húzása a gépnek. Én ilyet tapasztaltam.

Emelkedőn fölfelé próbáld ki! Ha a gép szinte megáll vagy lassul, miközben a motor magas fordulaton pörög, akkor tényleg csúszik a kuplung.

Ha nem, akkor játsz még a gyújtással meg a karbival!

2019. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ma hajnalban próbáltam ki, mentem is emelkedőn, de ha emlékeim nem csalnak, akkor már 45-nél pörgött rendesen, ezért mentem csak 40-nel.

A karburátor vadonat új, nincs benne 100 km se. Alapjárat van. A gyertya szép őzbarna. Ma néztem a gyújtást is, a megszakító- és gyertyahézagon kicsit állítottam, mert nagy volt. Előgyújtás is jól van beállítva.


Szerintem az este leengedem az olajat, és meglesem a kuplungot, pontosabban a lamellákat. Van itthon még két lamella, használtak, lehet azokat belerakom. Olvastam valahol, hogy a rugók elgyengülhetnek, mind a 4 db gyári még. Valaki rugós alátéttel orvosolta ezt a csúszós dolgot, hogy a kuplung rugók alá rakott egyet-egyet. Nem tudom, hátha bevállna.

2019. jún. 7. 13:26
 5/7 Mickbro ***** válasza:

Igen, a gyenge rugók is okozhatják, vagy kevesebb lamella van benne, vagy túl kopottak.

Vagy a lamellák akadnak a kuplung kosárban.

Esetleg vmilyen adalék, vagy adalékolt autóba való motorolaj pl. grafitos v. molibdén-sulfidos, nem tesz jót neki.

2019. jún. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
4 lamella van benne, azonban nem tudom, hogy milyen kopottak. Majd holnap tudok információval szolgálni. Hajtóműolaj van benne, 80W90, ha jól sejtem. Eddig ezzel volt használva és nem csúszott ettől. Mint írtam, kúszott a kuplung és 2 lamellak akadt a kosárban, ezért reszeltem le belőle, de az is lehet, hogy túl reszeltem. Mindenesetre majd kipróbálom az alátétes dolgot is.
2019. jún. 7. 15:59
 7/7 Zsotyesz2 ***** válasza:
Ugy probald ki hogy csuszik e ha mar bemelegited a motort és egybe kicsapod a kuplungot akkor mi történik. Ha lefulad akkor nem csuszik viszont ha kicsapod és tovabb pörög akkor szar, uj 4 lamella meg fem betetek stb.
2020. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!