Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért tartják megbízhatóbbnak,...

Miért tartják megbízhatóbbnak, olcsóbban és könnyebben karbantarthatóbbnak, akár örökéletűnek is a benzines motorokat a dízelekkel szemben? A kisebb fogyasztáson túl van még érv a dízelre váltás mellett?

Figyelt kérdés

Én személy szerint azért nem vettem csak dízel autót és nem is akarok mert elkezdték kitiltogatni innen-onnan a dízeleket, már nem is olcsóbb bele az üzemanyag mint régen még ha kevesebbet is fogyaszt jóval valóban, tehát üzemanyagban még így is olcsóbb. Viszont nem akarok évekkel később esetleg egy dízel miatt szívni, mert kitiltják bizonyos területekről itthon is, esetleg pluszba megadóztatják stb, mert a károsanyag kibocsájtása az valóban magasabb mint a benzinmotoré.


Nem a dízel motorokat nem szeretem, mert alapvetően nagyon jó motorok és még sokáig menni fognak az utakon, mert a kamionokban például nem fogják lecserélni ahogy a vasutakban sem viszont személyautóhoz nem tartom jónak, mert csak azt hallom, hogy a benzin örökélet plusz egy nap, viszont a dízelre többet kell költeni szervízelésben, több dolog elromolhat.


Szóval mi az igazság ezzel kapcsolatban?

Ahogy mondtam nekem más okom van arra, hogy ne vegyek dízelt, tehát nem a győzködés érdekelne hanem csak a vélemények.

Én a benzines motort ismerem, azon kisebb karbantartási munkálatokat magam el tudok végezni, felhasználó szinten ismerem azért a működését míg egy dízel teljesen idegen nekem.



2019. jún. 7. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha arra használják amire való, akkor olcsóbb valóban. Az meg, hogy bizonyos alkatrészei relatíve drágák, hát össze kell hasonlítani, hogy például 200-250.000 km alatt mennyit spórolt vele az ember fogyasztáson egy hasonló kategóriás benzineshez képest.


Az, hogy nálunk szidják az arra vezethető vissza, hogy itt sok a levedlett nyugati autó, amivel már foglalkozni sem akartak eredeti hazájában, hát azokban nem csoda, hogy néha megkotlik valami, aztán persze megy a nyafogás, hogy drága...

2019. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ez megint ebben a formában nem igaz. A régi, pláne szívódízel motorok is örök időkig mentek el. Mostanában a benzines és dízel motorok is rendelkeznek turbófeltöltéssel, kéttömegű lendkerékkel, nagynyomású befecskendező rendszerrel. A kitiltást ezerszer elmondtuk, a bizonyos EURO normákat nem teljesítő autókat tiltják ki bizonyos városok bizonyos részeiről. A régebbi, egyszerűbb motorokat karban lehet tartani laikusnak is, de a modernebbek esetében kb mindegy, milyen motor, nem fogod otthon bütykölni
2019. jún. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
én 2.5 év alatt 400000-et spóroltam az üzemanyagon. és ez idő alatt egyetlen dieseles meghibásodása volt ami 105000-be került. Szerintem kifejezetten jól állok.
2019. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vannak megbízható diesel konstrukciók meg vannak túltolt V6 / V8 szörnyek amik valóban karbantartás igényesek. Azért alapvetően a diesel fő csapásiránya mindig is a haszongépjárművek voltak, azt nem engedheti meg magának egy gyártó sem, hogy a furgonokba, pick-upokba vagy kisteherautókba szánt motorjaik ne legyenek strapabíróak. Ha nem a dieselé lenne megbízhatóságban a vezető szerep, akkor holnap már benzines Transittal hozná a postafutár a csomagodat, az üzemanyag költségbeli különbséget meg kiköhögik valahogy, de a sok internetes mendenmondával ellentétben azért a diesel, mint technológia még mindig a benzin üzem előtt jár üzembiztosságban.

Viszont a személyautó-specifikus dieselek amiket egy-két német gyártó csinált gyakran lehetnek katasztrofálisan elrontott motorok, meg úgy a hétköznapi személyautós felhasználás is eléggé meg tudja feküdni egy-két típus kipufogógáz utánkezelő rendszerét, úgyhogy ha valaki nem üzemeltet saját flottát akkor neki nem biztos, hogy szüksége van erre a - bizonyos feltételek esetén - teljesülő megbízhatóságra.

2019. jún. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon nem mindegy, hogy egy új, esteleg néhány éves, vagy tizen-sok éves dízelről van szó.

Nálunk az utóbbiakat hozták be számolatlanul, aztán nyagognak, ha behal benne valami... igen, addig futott többszázezer kilométert, törvényszerű, hogy előbb utóbb cserélni kell a drága alkatrészeket.

Új dízelt kell venni :-)

2019. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%

Ez a kérdés így megválaszolhatatlan mert erősen autófüggő!


Példa: Én öreg 30 éves szívó diesel mercimben 1.4 millió km van és bontatlan a motor...

Persze lett benne cserélve lánc, generátor, adagoló, porlasztócsúcsok, izzítógyertyák... de ezek elég olcsó dolgok egy ilyen öreg autónál.


Fater benzines corsája épphogy átlépte a 200e-t és már döglődik.

2019. jún. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Még egy kérdésem lenne. Miért mondják, hogy benzinest az használjon, aki városban megy főként vagy rövid távokat, dízelt pedig az aki országúton vagy autópályán és hosszabb távokat vagy egyszerűen csak többet mint egy átlagos munkabajáró ember?

Hiszen nem tökmindegy lenne ha így is úgy is üzemanyagot spórolsz? Rövidtávon is megéri üzemanyagot spórolni akármennyiről is van szó.

2019. jún. 7. 21:52
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
rövid távon használva a dízel nem gazdaságos, illetve a motornak egyszerűen ez az üzemmód nem tesz jót. (ez a részecskeszűrősekre igaz különösen) a dízelnek több idő elérni az üzemi hőmérsékletet, kb ezért.
2019. jún. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyük hozzá, hogy a legtöbb hibás dízelszéria is olyan banális hibák miatt volt mint a vezérműláncok nyúlása, szakadása, gyenge anyagból készülő vezérműtengely, hengerek falvastagsága és hasonló dolgok, ami nem a dízel technológia hibája, hanem simán a rosszul megtervezett motoré.
2019. jún. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Japán szívóbenzin motoroknál nincs megbízhatóbb motor. Na jó, talán az OM merci dízelek...
2019. júl. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!