Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Golf 4 - váltó kulissza...

VW Golf 4 - váltó kulissza gondjaim vannak?

Figyelt kérdés

1999-es, 1.6 benzines 4-es Golfban egy kicsit agresszívabb fokozatváltásnál az 5-ös helyén egy magasabb fokozatban találtam magam többedik próbálkozásra is. El is tűnt a váltókar önálló akarata, nem ugrik vissza középállásba üres fokozatban, szabadon mozgathatom bárhova, ott is marad (akár sebességbe rakott állapotban is!). Az 1-es helyén valami nagyobb fokozat kapcsolódik már, alig lehetett vele elidulni, hátramenetet meg nem is találtam már benne.. Ha berakom egy ismeretlen fokozatba, akkor viszont megy gond nélkül, nem recseg, nem ropog, megy, csak a fokozatválasztás lett káosz.


Jól gondolom, hogy csak a kulissza adhatta fel a szolgálatot? Hiszen a nyomatékváltó jól üzemel egy kiválasztott fokozatban.

Esetleg járt már így valaki? Vannak tapasztalatok? Mennyire macerás/költséges lehet a javítás?



2019. jún. 8. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy furcsaságot találtam az írásodban, hogy "az 5-ös helyén egy magasabb fokozatban találtam magam". Na már most elvileg nincs az 5-ösnél magasabb fokozat, úgyhogy ez a jelenség nagyon érdekes. A többi dolog viszont igen, a kulissza és a bowdenek hibájára utal.
2019. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Oh, igazad van, az csak elírás, alacsonyabb fokozatot akartam volna írni, a fordulatszám lett magasabb tőle :)

A választ pedig köszönöm.

2019. jún. 8. 15:07
 3/3 anonim válasza:
vagy ahogy sejted a kulissza vagy a bovden szakadt el
2019. júl. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!