Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elektromos autó építéséhez...

Elektromos autó építéséhez milyen akkumlátorra lesz szükségem?

Figyelt kérdés

Kinéztem már a villyanotort és a vezérlőt is hozzá, de nem tudom, hogy milyen akkumlátor kell hozá és mire figyeljek. Gondolom a villanymotor miatt 96V de hogy hány amper órás azt nem tudom, mert írja hogy mennyi a maximális áram felvétele. Aki ért hozzá kérem írja le mire figyeljek és milyen kell hozzá!


Villanymotor és vezérlő: [link]


2019. jún. 9. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
104 Amper a névleges áramfelvétele. Egyszerű lítium ion aksikat nem célszerű 1C-nél nagyobb árammal terhelni, főleg ha sokat raksz össze és nem igazán fognak tudni hűlni. Ez azt jelenti, hogy 104 Amperórás aksi biztosan megfelelne.
2019. jún. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amúgy biztos azt akarod megvenni, amit linkeltél? Csak mert közvetlen a képek mellet kidobott egy 6000 Wattosat is, ami harmadárba kerül a linkeltedhez képest. És jobban utánanézve szinte biztos vagyok hogy lehetne még olcsóbban is találni.
2019. jún. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én már régóta keresgélek, ha tudnál jobbat mondani, vagy hogy hol keressek azt megköszönném. Egyébként egy elektromos buggy szerű autót fogok építeni a terv az kb 400kg, és olyan villanymotor kell ami azt jól meghajtja, nem a végsebessgé a fontos hanem a gyorsulás!
2019. jún. 9. 18:01
 4/11 A kérdező kommentje:
Illetve mivel ez a motor a felnibe megy ezért kettő darab kell belőle, tehát akkor 2x akkor az akkumlátor is. Egy hozzávetőleges akku árat tudna valaki mondani?
2019. jún. 9. 18:05
 5/11 anonim ***** válasza:

Ez volt mellette: [link]

Viszont 400 kilóhoz még ha a 8kW-osból veszel is 2-t, akkor nagyjából olyan gyorsulása lesz mint átlagos (1200 kg körüli) 48kW-os motorral rendelkező autónak. Ez kb. 64 Lóerőnek felelne meg. Magyarán még egy 1.0-as Suzuki is ott hagyna álló rajtból.

És 400 kilóból ki sem biztos hogy jönne, mert az aksik is 200 kiló körül lennének. Én személy szerint hagynám az elektromos hajtást a fenébe, és beleraknák egy 1000-es, mondjuk Kawasaki motort. Az kapásból 120 Ló és 100 kiló alatt van súlyban is.

2019. jún. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretném és nem is fogom abbahagyni mert én egy egyedi autót akarok. De szerintem itt nem is a lóerők számítanak hanem a nyomaték és az biztos hogy jobb mint egy 1.0 swiftnek.
2019. jún. 9. 18:52
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem több. Maximum 10km/h-ig esetleg, de felette biztos nem. A 8kW-osra 350Nm-t ír, tehát összesen 700Nm jutna a kerekekre. A Swift 80Nm-t tud 3000-es fordulatszámon. Megfelelő kuplungcsúsztatással induláskor is ennek átvihető mondjuk a 80%-a, ami 64Nm. Az első fokozat áttétele 3,42:1, a végáttételé 4,11:1, tehát a kerekekre 64*3,42*4,11 = 900Nm jut. Az tény, hogy a tömege viszont majdnem kétszer akkora, így a 900Nm-rel nem gyorsulna olyan jól, de az elektromos motorok vonatkozó 350Nm-es forgatónyomaték n=0-hoz tartozik, tehát gurulásból már lehet csak a tizedét tudja leadni. De felesleges nyomatékkal számolni, teljesítménnyel egyszerűbben megbecsülhető egy jármű mozgása.

Motor motorral is egyedi lenne szerintem, és valószínűleg sokat is spórolnál rajta. Aksit nem tudom honnan lenne érdemes venni bele, de az is jó pár száz ezer lesz.

2019. jún. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Értem mit mondasz, de én mindenképpen szeretnék elektromosat, köszönöm a véleményedet!
2019. jún. 9. 19:19
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem gondolkoztál azon hogy használtan veszel, mondjuk egy Prius-ból bontott motort? Azok asszem 30kW-osak. Árba nem tudom mennyi lenne, utána kellene nézni. Vagy akár lehetne venni egy komplett elektromos autót, és ami kell átpakolni a buggy vázba.
2019. jún. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem is rossz ötlet, eddig nem jutott eszembe. Mondjuk a keret véges, de nem most rögtön hanem akár 1-2-3 évi építés is jó nekem.
2019. jún. 9. 19:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!