Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Autók, motorok

A kérdés

Az autó üresben lassul, épp csak len nem áll. Néha pedig nehezen gyorsul, ha gázt adok, illetve épp hogy néha még lassul is. Ma reggel egy picit rángatott is, mi lehet a gond?

A gyertyák működnek, rendben vannak. Most prémium benzin ment bele a biztonság kedvéért.

Daewoo Matiz régebbi fajta. 2000 körüli (kölcsönautó)

Keress kérdéseket hasonló témákban: motor, kuplung, lassulás, gáz, benizin

jún. 11. 08:05  Privát üzenet  

A válaszok
1 2

Az a benzin nem jó bele, kimondottan árt neki.

Mégis hogy lassul üresben?

A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/12Időpont jún. 11. 08:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Teljesen normális 95-ös benzint használtam eddig, de apumék hoztak minőségi benzint kannában Miskolcról.

Ha lejtőn megyek vele, be szoktam néha tenni üresbe, hogy csak guruljon. De most elkezd lassulni.

# 2/12Időpont jún. 11. 08:27 Privát üzenet
Annak akkor semmi köze a motorhoz, hisz üresben van a váltó, ergo nincs összeköttetés a motor és a kerekek között. Valamelyik fék fogja az autót valószínűleg.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/12Időpont jún. 11. 10:20 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy a fék, mert 1,5 hete csinált ilyet. Aztán egy hétig nem produkált semmi hibát, és ma reggel megint elkezdte.

# 4/12Időpont jún. 11. 10:24 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Nem úgy lassul, mintha a fék fogná. Illetve, ha gázt adok, is egyszer szépen veszi gyorsul, ahogy kell. Aztán meg van, hogy gázt nyomva sem akar.

# 5/12Időpont jún. 11. 10:27 Privát üzenet
Akkor 1,5 hete behúzva maradt a kézifék, majd 1 hétig ki volt engedve, most meg megint be van húzva. Ha a motor fogná az autót üresben, akkor álló helyzetben le is kellene fulladnia. De ez nem a motor hibájára utalna, hanem a váltóéra. Ami meg lehetetlen, mert a váltó vagy sebességben van vagy üresben, a kettő között nem tud úgy megállni hogy csak kicsit biztosít kapcsolatot a két oldal között.

# 6/12Időpont jún. 11. 10:34 Privát üzenet
Nekem motoron hasonló tűnetekkel állt be a csapágy a futóműben.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/12Időpont jún. 11. 10:36 Privát üzenet
Az hogy gázadásra nem gyorsul már tényleg utalhat motorproblémára, viszont az üresben jelentkező túlzott lassulást semmiképp nem magyarázza. Szerintem valami nagyon fogja az autót és azért sem akar gyorsulni.

# 8/12Időpont jún. 11. 10:37 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Természetesen nem maradt behúzva a kézifék.

Először gázadáskor kezdte, hogy nem gyorsult, az üresben csak most tapasztaltam.

# 9/12Időpont jún. 11. 11:08 Privát üzenet
Szerintem a hiba oka az az alapvető fogalomzavar, aminek következtében még egy normális hibaleírást sem sikerült szülni...

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/12Időpont jún. 11. 12:18 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Normális, hogy reggel beindítottam az autót és füstölt egy picit? Eddig nem tapasztaltam, amíg melegebb volt. Nagyon enyhe füst volt, vagy inkább gőz. Nem volt olaj szaga és nem...
2003-as Daewoo Kalos-t minap reggel alig lehetett beindítani, CHECK lámpa villogott végig, majd egyszer csak visszatért a normális üzemhez. Mi lehet a gond?
VW Beetle 1,8 turbo autó nem indul. Üzemanyagot kap! Ki tud valami használható ötletet adni? , mi lehet a gond? Reggel 8 órakor elindult, fél óra múlva csak forgatta a motort az...
A Lurdy Ház mélygarázsban vagy kinti parkolóban hétköznap reggel 8-9 körül mennyire nehéz parkolóhelyet találni?
Suzuki swift 1999-es évjárat. Reggel hidegen indítva az alapjárat felpörög 1500 és 2000-es fordulat közé és eközött ingadozik. Miután bemelegszik már beáll normál alapjáratra. Mitől lehet?
Punto benzin az autó fűt hőfok 90 meleget nem fúj és hirtelen álló helyben forr a víz majd menet közben nem forr csak állva Reggel meg nézem az olajat nincs bene ra öntök,...

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Autók, motorok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!