Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az autó üresben lassul, épp...

Az autó üresben lassul, épp csak len nem áll. Néha pedig nehezen gyorsul, ha gázt adok, illetve épp hogy néha még lassul is. Ma reggel egy picit rángatott is, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

A gyertyák működnek, rendben vannak. Most prémium benzin ment bele a biztonság kedvéért.

Daewoo Matiz régebbi fajta. 2000 körüli (kölcsönautó)



2019. jún. 11. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Az a benzin nem jó bele, kimondottan árt neki.

Mégis hogy lassul üresben?

2019. jún. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Teljesen normális 95-ös benzint használtam eddig, de apumék hoztak minőségi benzint kannában Miskolcról.

Ha lejtőn megyek vele, be szoktam néha tenni üresbe, hogy csak guruljon. De most elkezd lassulni.

2019. jún. 11. 08:27
 3/12 anonim ***** válasza:
Annak akkor semmi köze a motorhoz, hisz üresben van a váltó, ergo nincs összeköttetés a motor és a kerekek között. Valamelyik fék fogja az autót valószínűleg.
2019. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy a fék, mert 1,5 hete csinált ilyet. Aztán egy hétig nem produkált semmi hibát, és ma reggel megint elkezdte.
2019. jún. 11. 10:24
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem úgy lassul, mintha a fék fogná. Illetve, ha gázt adok, is egyszer szépen veszi gyorsul, ahogy kell. Aztán meg van, hogy gázt nyomva sem akar.
2019. jún. 11. 10:27
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor 1,5 hete behúzva maradt a kézifék, majd 1 hétig ki volt engedve, most meg megint be van húzva. Ha a motor fogná az autót üresben, akkor álló helyzetben le is kellene fulladnia. De ez nem a motor hibájára utalna, hanem a váltóéra. Ami meg lehetetlen, mert a váltó vagy sebességben van vagy üresben, a kettő között nem tud úgy megállni hogy csak kicsit biztosít kapcsolatot a két oldal között.
2019. jún. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekem motoron hasonló tűnetekkel állt be a csapágy a futóműben.
2019. jún. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az hogy gázadásra nem gyorsul már tényleg utalhat motorproblémára, viszont az üresben jelentkező túlzott lassulást semmiképp nem magyarázza. Szerintem valami nagyon fogja az autót és azért sem akar gyorsulni.
2019. jún. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Természetesen nem maradt behúzva a kézifék.

Először gázadáskor kezdte, hogy nem gyorsult, az üresben csak most tapasztaltam.

2019. jún. 11. 11:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a hiba oka az az alapvető fogalomzavar, aminek következtében még egy normális hibaleírást sem sikerült szülni...
2019. jún. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!