Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Klímatisztítással szoktatok...

Klímatisztítással szoktatok foglalkozni?

Figyelt kérdés
18 éves autó, 15 éve nálunk. Egyszer nem nyúltunk még hozzá.Hűt,fűt. Viszont mostanában visító hangot ad a klímakompresszor.Érdemes lenne elvinni egy "karbantartásra",vagy cseréljem a kompresszort?

2019. jún. 11. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

A férjem intézi, évente egyszer tisztítás, gáz töltés, ha szükséges.

Vidd el szakemberhez!

2019. jún. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Jesszus! Mi lehet abban! A pollenszűrő "szépen" nézhet ki.

Én évente egyszer cserélem a szűrőt. Ha már úgyis kint van, az elpárologtatót befújom erre való fertőtlenítő habbal. (Elvileg a levegő járatokat is be lehetne fújni, de én azt nem merem. Hallottam nem egy történetet hogy befolyt oda, ahova nem kellett és tönkretett elektronikákat (rádió, ventilátor, egyebek...) Megvárom, míg kicsepeg a kondenzvíz elvezetőn a hab. Utána egy fertőtlenítő "bombát" is elnyomok a beltérben. Ha ez kész, megy a helyére az új pollenszűrő és egy évre letudva.

Nem nagy fáradtság évente egyszer megcsinálni. Költségben pár ezer forint. Ennek köszönhetően sosem éreztem még büdösnek a klímát, hűvösebb időben párásodással sincs gondom. Pedig az én autóm is elmúlt már 14 éves.

2019. jún. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!