Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót vegyek fél...

Milyen autót vegyek fél millióért?

Figyelt kérdés
Napi 90km-t mennék vele. Egyedül használnám, szóval nem kell, hogy nagy legyen. Első autó lenne. Audi A3 8l tetszik a legjobban, de szerintem azt ennyiért nem nagyon lehet.

2019. jún. 11. 20:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon semmilyet. Én inkább gyűjtenék még egy keveset. Nekem legalábbis nem mindegy, hogy mennyire biztonságos egy autó.
2019. jún. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
56%

Az a baj veletek, fiatalokkal, hogy a világon semmi realitás érzéketek nincs. Fél millióért tulajdonképpen nagy szerencsével ki lehet fogni jó autót, illetve relatíve jó autót. De az nem Audi lesz. A fő baj nem is a vételár...azt az autót fenn kell tartani. Ha venni nem tudsz több pénzért, akkor költeni sem tudsz majd rá annyit, amennyit kell. Erre figyelj oda, amikor vásárolsz.

Ja, hogy a kérdésre is válaszoljak: ennyi pénzért vehetsz Puntot, Micrát, Cliot... hogy a Swiftet ne is említsem.

2019. jún. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Listáztam így:

ár: 450-500 között

évjárat: 2010 vagy utáni, tehát 9 évesnél ne legyen idősebb.


Összesen 3 kocsit dobott ki, egy motorhibás, egy futóműproblémás és öszvissz egy olyan, ami szerkezetileg jó, csak kisebb esztétikai hibái vannak.


[link]

2019. jún. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#2 Még nem dolgozok, csak miután befejezem a középiskolát valamivel fel kell járnom az első hónapokban is Pestre, és körülbelül 500e Ft-om lesz mielőtt elkezdenék dolgozni. Szóval nem arról van szó, hogy nem tudnám majd később fenntartani az autót.
2019. jún. 11. 21:26
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi a válaszokat.
2019. jún. 11. 21:27
 6/13 anonim ***** válasza:
Swift, G astra
2019. jún. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok: a helyzet ugyanaz. Előre tudod, milyen fizetésed lesz? akkor jó...de ne ess abba a hibába, hogy egy öreg vacakra költöd. Továbbra is mondom, vegyél, amiből ennyi pénzért a tetejéből válogathatsz, nem az aljából.
2019. jún. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Napi 90km-re swiftet ne vegyél az rengeteg egy ekkora távot nem lehet akármibe megtenni... én bmw e36 compactot tartanám a legmegfelelőbbnek ennyiért, audi a3 8l jóval e fölött az ár fölött kezdődik. Motorból én minden képpen benzinest választanék 1.6-ost extrában azt nézném, hogy minél kevesebb legyen, megvételkor arra figyelj, hogy ne legyen szétrohadva, igazából, ha ez megvan nagyon semmivel nem tudod beszopni, ha el is romlik valami a javítási költség nem lesz magas, alkatrészt szerezni ehez a tipushoz minden sarkon lehet fillérekért, és kis kézügyességgel otthon is kicserélheted, mert a motortér nagyon szellős, és maga a konstrukció nagyon egyszerű... Egyedül a fogyasztás az ami itt hátrány lehet mondjuk egy swifttel szemben, mert egy ilyen 1.6 bekap hat-hét litert akármikor, de gondolom ez nem fog gondot okozni, mert az a3 legkisebb motorja is kb itt van fogyasztásban...
2019. jún. 11. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Napi 90 az minden, csak nem rengeteg. Kérdező, ha jót akarsz, akkor ennyi pénzért úgy kerülöd a "prémium" autókat, mint a tüzet, pláne a BMW-t.

Ennyiért olcsó, kicsi autókat kapsz még használható állapotban. Monjuk én a helyedben azt a napi 90 km-t kibírnám még munkában 2-3 hónapig tömegközlekedéssel, aztán akkor kiderülne, hogy mennyire is kell neked autó, meg hogy egyáltalán fenn tudnád-e tartani a fizetésedből.

2019. jún. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Erre dízel kellene, akkor viszont VAG 1.9 TDI, csak az nem nagyon van ennyiért, A3 felejtős, Golf IV is erős kompromisszumokkal, Polo, talán. De meg kell nézni a Fabia, Ibiza stb is. Vagy Astra G dízel.
2019. jún. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!